Boční zvedání s ohnutými rameny

Boční zvednutí posiluje stabilizační svaly v ramenou a zlepšuje svalovou rovnováhu. Provádění bočních zdvihů s ohnutými rameny je jednou z modifikací tohoto populárního a efektivního cvičení. Můžete také zvolit jiné varianty, které zprostředkují tradiční postranní zvedání snadnější nebo náročnější. Je však důležité, abyste pochopili, jak správně provést standardní pozdní zvýšení, než se rozhodnete, která variace je nejlepší pro vaši současnou fyzickou úroveň a cíle.

Zůstaňte se standardem

Začněte stojícím nohama o něco širší než vzdálenost od šířky kyčle. Vezmeme-li v úvahu vaši současnou úroveň fitness, držte v každé ruce odpovídající váhu činku a uvolněte své paže po stranách. Zatímco držíte jádro v zádech, vaše ramena dozadu a dolů a váš krk uvolněný, vydechněte, když zdvihnete činky rovně nahoru a ven po stranách. Držte palce dolů a zastavte, jakmile dosáhnete výšky ramen. Vdechněte, jak pomalu snižujete závaží zpět do výchozí pozice.

Ohnout pro přestávku

Přirozeně, pokud se standardní postranní vzestup považuje za příliš obtížné provést správným způsobem, vždy můžete použít lehčí závaží. Další možností však je vylepšit tvar tím, že ohnete lakte. Můžete lehce ohýbat lokty nebo je můžete ohýbat až o 90 stupňů. Ohýbání loktů usnadňuje cvičení, protože nemusíte prodloužit paže tak daleko od těla. Vyzkoušejte boční zvedání s ohnutými rameny, když pracujete na výběru těžší váhy, nebo když jste uprostřed standardní sady a máte pocit, že nemůžete udržovat dobrou formu.

Střídat

Dalším způsobem, jak usnadnit laterální zvedání, je střídání stran. Chcete-li provést střídavé boční zvedání, pevně položte svou pozici ohnutím kolen a zapletením jádra. Použijte buď standardní variantu přímého ramene nebo variaci ohnutého ramena, jak vydechujete, zvedněte jednu činku nahoru a ven po vaší straně. Vdechujte, jak snížíte hmotnost zpět do výchozí polohy. Opakujte tyto kroky pomocí druhé ruky. Bez ohledu na typ postranního zvýšení, který provádíte, ujistěte se, že zápěstí, loket a rameno jsou na úrovni vašeho pohybu.

Zvyšte zatížení

Když jste prošli kolem střídavého bočního zdvihu, překročili změny ohýbaného ramene a cítili, že standardní boční vzpírání je jako parkování z peří, může to být čas, abyste zvýšili hmotnost. Vyzkoušejte sadu standardních bočních zdvihů pomocí činky, které jsou těžší o pět liber. Nezapomeňte, že když pracujete na zvýšení zátěžového zatížení, postranní vzpírání s ohnutými pažemi je vždy jednou z možností při práci, abyste se zpevnili.