Bolest a bolest zad

Limping může být původem bolesti zad nebo příznakem bolesti zad. Křehnutí dochází, když bolest, příznaky nebo slabost na zadní nebo dolní končetině mění chůzi. Noha na poškozené straně nefunguje správně, takže chybí její správný pohyb. To způsobuje kompenzaci ostatních oblastí těla, což vede k nerovnému namáhání nebo k většímu pracovnímu zatížení než je obvyklé. Jednotlivci užívají v průměru mezi 5 000 až 10 000 kroky denně – a limpení může způsobit bolest zad.

Záchvaty nervů

Signály z mozku k nohám se pohybují po míchě, přes kořeny spinálních nervů, které procházejí mezi spodním zadním obratlem do nohou. Nedostatek pružnosti v dolní části zad způsobuje ztuhlé nervy, které vedou k symptomům v nohou. Tyto příznaky mohou zahrnovat bolest, necitlivost, brnění, pálení, slabost, těsnost, křeče a zhoršené reflexy. Zdrojem bolesti nohou je tlak na nerv v bederní páteři a limping může být přímým důsledkem tohoto ztuhlého nervu.

Bolest dolní části zad

Bolest dolní části zad může být důsledkem svalového křeče, svalové deformace, svalové napětí nebo poranění vazu. Pokud bederní páteř nefunguje správně, musí být vyrovnány jiné oblasti – jako např. Pánve nebo boky. Tato dodatečná pracovní zátěž způsobuje únavu svalů a kloubů, což vede k bolesti, zranění nebo křehnutí.

Boky a pánevní klouby

Panva a boky fungují jako hlavní stěhové a příznivci těla. Pokud v těchto oblastech existuje stav, jsou šlachy a vazy bederní páteře nuceny nést další pracovní zátěž, což nakonec vede k dysfunkci, bolesti, nepohodlí a limpení.

Kolena

Podmínky kolena, včetně bolesti, slabosti a nepružnosti, vedou k nesprávné mechanice kolena. Kloubní pohyby dolní končetiny při chůzi jsou vzájemně závislé – ztráta pohybu v jednom kloubu negativně ovlivňuje všechny ostatní klouby. Neschopnost kolenního kloubu přenášet váhu nebo se ohýbat a narovnat úplně vede k změněnému chůzi, což navíc zvyšuje zatížení ostatních kloubů. Tato dodatečná pracovní zátěž vede k svalové slabosti, opakovaným zraněním a bolestem.

Kotník, noha a prsty

Kotník a noha tvoří komplexní systém, který obsahuje velké množství kostí, kloubů, svalů, šlach, vazů a nervů. Tyto struktury pracují společně a podporují a pohybují tělo. Podmínky, které postihují nohy a kotníky, jsou často původem zácpy. Nakonec tento změněný vzhled chůze vede k bolesti v částech těla, které jsou postiženy a kompenzují limp, včetně dolní části zadní páteře.