Citronová tráva a těhotenství

Lemongrass, trvalá tráva používaná jako infuze v čaji i v olejích, má lékařskou potřebu, stejně jako použití jako příchuť nebo jako čaj. I když je lemongrass obecně považován za bezpečný ve Spojených státech, není schválen pro použití německou komisí E, regulační agenturou pro doplňky stravy. Lemongrass obsahuje složky, které mohou mít vedlejší účinky, které znemožňují použití v těhotenství, i když nebyly provedeny studie u člověka.

Složky

Některé trávy tvoří citronovou trávu. Cymbopogon citratus a C. flexuosus jsou pěstovány v různých oblastech a obsahují různé přísady. C. citratus, který roste v západní Indii, ve střední a jižní Americe a tropických oblastech, obsahuje citral a myrceny, dvě látky, které by mohly v těhotenství způsobit potenciálně škodlivé účinky, tvrdí Cancer Center Memorial Sloan-Kettering. Cymbopogon flexuosus obsahuje isointermedeol, geraniol, alfa-bisabolol a limonen.

Potenciální fetální účinky

Studie reprodukčních účinků citrónové trávy byly provedeny pouze na zvířatech, testovaly citral a myrceny. Brazilská studie zveřejněná v červenci 1998 v “brazilském časopise lékařského a biologického výzkumu” zjistila, že pouze u velmi vysokých dávek, 500 mg na kilogram, myrcene zvýšila ztrátu těhotenství a zvýšila rychlost skeletálních abnormalit plodu u krys Wistar . Zpomalení vývoje, jako je opožděné otevírání oka a výsev řezníku, se vyskytly u exponovaných potomků. Další brazilská studie, která se objevila ve vydání “Toxikologie” z února 1995, zjistila zvýšení rychlosti kosterních malformací a zpomalení růstu plodu u potkanů ​​Wistar při dávkách 60 mg / kg. V této dávce se také vyskytla zvýšená ztráta při těhotenství.

Potenciální mateřské efekty

Lemongrassový olej může poškodit játra a žaludek. Brazilská studie zaznamenaná v “Toxikologii” zjistila, že mateřskou toxicitu prokázanou snížení hmotnosti také došlo, ačkoli studie z roku 1998 v “Brazilském časopise lékařského a biologického výzkumu” zaznamenala pouze to, že játra a ledviny se zvýšily u dospělých krys.

Další vedlejší účinky

Mezi další vedlejší účinky lemongrassu patří závratě, ospalost, sucho v ústech a zvýšená chuť k jídlu. Mohou také nastat alergické reakce. Lemongrass také může snížit hladinu glukózy v krvi a krevní tlak. Vzhledem k tomu, že myrcene může interferovat s jaterními enzymy cytochromu P450, vaše tělo nemusí být schopno dobře rozkládat léky, což by mohlo zvýšit jejich účinky.

Látky jako je citrónová tráva se zřídka podrobují lidskému vyšetření během těhotenství, protože nepříznivé účinky mohou poškodit rostoucí plod. Výsledky získané ze studií na zvířatech ne vždy poskytují stejné výsledky jako u lidí. Nejbezpečnější věc, kterou máte dělat, když jste těhotná, je vyhnout se potenciálně škodlivé látce, včetně citrónové trávy.

Úvahy