Délka basketbalových her

Ne všechny basketbalové hry jsou vytvořeny stejné. V závislosti na úrovni basketbalu, kterou hrajete, délka hry se může značně lišit. Ať už jste hráč, trenér nebo oficiální časovač ve hře, pochopení pravidel týkajících se délky hry vám pomůže být efektivnější při výkonu své práce.

Střední škola

Podle Národní federace státních středních škol musí všechny basketbalové hry ve střední škole trvat nejméně 32 minut. Tento čas hry je rozdělen na čtyři stejné čtvrtiny trvající osm minut. Mezi prvním a druhým čtvrtletím a třetím a čtvrtým čtvrtletím zůstávají hráči a trenéři během oficiálního časového limitu na podlaze. Mezi druhým a třetím čtvrtletím dochází k poločasové přestávce 10 minut.

Vysoká škola

Vysokoškolský basketbal používá dvě poloviny místo čtyř čtvrtí hry. Každá polovina trvá 20 minut, takže celková doba 40 minut pro regulační hru. K dispozici je 15minutová poločasová doba.

Národní Basketbalová asociace

Stejně jako střední škola používá NBA čtvrtletí, ale čtvrtiny jsou delší, po 12 minutách, což umožňuje celkovou dobu hry 48 minut, což je nejdelší ze tří úrovní basketbalu. Stejně jako ve vysokoškolském basketbalu trvá poločas 15 minut v NBA.

Přesčas

Pokud je skóre na konci regulace svázáno, všechny úrovně basketbalu používají čas přesčasů. Ve vysokoškolském basketbalu je tato přesčasová doba čtyři minuty. Ve vysokoškolském basketbalu a NBA trvá nadčasová doba pět minut. Je-li výsledek vázán na konci přesčasů, použije se další časové období. Toto pokračuje, dokud jeden tým nevyhraje na konci přesčasového období.