Existuje cvičení, které zvedne prsa?

Zvedání prsou s cvičením vyžaduje zaměření na vaše prsní svaly a posturální svaly na zádech. Zatímco to neovlivní vaši velikost pohárku ani nezmění tvar prsou – které neobsahují žádné svalové vlákno – tonizuje vaše svaly na hrudníku pomůže vaše prsa vypadat zvednutý a méně klesá, když sedí výše na hrudi. Několik druhů zařízení pro cvičení lze použít k cílení na tuto oblast a zvýraznění vašeho bustline.

Přestože se může zdát dost základní, jedním z nejúčinnějších kombinací zařízení pro práci s prsními svaly jsou volné závaží a hmotnostní lavice. Jak činky, tak činky mohou být použity v kombinaci buď s vodorovnou nebo skloněnou lavičkou, která dělá cvičení, jako je lavička, hrudní lis a mouchy, které všechny posílají a tónují pecs a poskytují výtahu do bustline.

Hmotnostní stroje jsou skvělou alternativou k volným závažím a většina tělocvičny má stroje speciálně navržené tak, aby cílovaly pecs. Tyto stroje typicky kombinují páky buď s váženými deskami, které lze přidat nebo odstranit, nebo skládané závaží, které umožňují vybrat hmotnost, kterou chcete zvednout. Stroje pro zacílení na hrudník, které mohou pomoci zlepšit bustline, zahrnují hrudní lis, odhazovač hrudního lisu a stroj na sedání.

Některá zařízení, jako je reformátor Pilates a odporové pásy, poskytují odpor bez použití závaží. Reformátor Pilates je stroj s řemenicovým systémem, který používá vaši vlastní tělesnou hmotnost k zajištění odporu. To vám umožňuje provádět variace hrudních lisů, mouchy a veslování cvičení, které se zaměřují na pecs. Stejné typy cvičení lze provádět i pomocí odporových pásů – délky elastických trubek s rukojetí na obou koncích, které lze připevnit k dveřím nebo háku na stěně.

Stabilní míč je skvělá volba pro domácí trénink. Tyto velké, nafukovací míče mohou být použity místo cvičné lavičky k provedení řady hrudníku cílení činky cvičení. Stabilní koule může také přidat další výzvu k základním kolům, dalším skvělým cvičením pro práci s pecs. Stabilní míče mají také další výhodu při napadení jádra a stability při udržování rovnováhy během cvičení.

Volné závaží a závaží

Hmotnost stroje

Zařízení pro odolnost

Stabilní míč