Hry v mateřské škole v tělocvičně

Tělesná výchova je nezbytnou součástí vzdělávacího procesu. Dokonce i v raném věku se studenti učí zdravé návyky, které mohou trvat celý život. Tělesná výchova pro začátečníky se zaměřuje na rozvoj základních motorických dovedností a podle Rady tělesné výchovy pro děti může zlepšit sociální, kognitivní a tělesný vývoj dítěte. Výběr zábavných a poutavých her může pomáhat mateřským školám těžit z tělesné výchovy.

Kontinuální míč

Pro toto cvičení budete muset poskytnout mateřským začínajícím hráčům tři plážové míče. Děti by se měly rozptýlit po hřišti, což může být polovina tělocvičny. Jedna koule by měla být hodena do vzduchu. Cílem hry je udržet míč ve vzduchu. Koule by se neměla dotýkat země. Děti mohou používat libovolnou část těla, aby udržely míč ve vzduchu. Jak začátečníci začnou získávat koncept hry, přidejte do hry druhou a pak třetí plážovou kouli. Sledujte, kolikrát byl míček na pláži předtím, než přistane na zemi. To povzbudí děti, aby se příště pokoušely.

Krabový fotbal

Rozdělte třídu mateřských škol do dvou rovných týmů. Bariérové ​​sítě – nebo stoly, koše nebo odpadkové koše používané pro sítě – by měly být umístěny na opačných stranách místnosti. Každý tým by se měl postavit před svou síť. Děti by si měly zaujmout polohu krabů – děti mají sedět na hýždě a podepírají se rukama a nohama. Kulička se umístí do středu místnosti a začne. Kindergartners musí krabici chodit kopat míč v síti.

Červené světlo zelené světlo

Mít děti na jednom okraji tělocvičny. Vybírejte jednoho žáka, aby byl světlometem. Svítilna upozorňuje na červené, zelené nebo žluté světlo. Když je nazýváno zelené světlo, mohou se spustit hráči. Žluté světlo znamená, že hráči musí chodit. Červené světlo znamená, že hráči musí zastavit. Cílem hry je, aby se nejdřív dostala přes tělocvičnu, aniž by se nepokoušelo o žádné semafory.

Trojnohá závod

Trojnohá závody mohou naučit rovnováhu mezi týmy a týmovou práci. Pár školkaček do dvou týmů. Pomocí hadrů nebo punčoch položte levou nohu jednoho dítěte na pravou nohu druhého, zatímco pár stojí vedle sebe. Umožněte týmům procvičovat procházky. Mohou také zkusit skákání nebo běh. Můžete se zúčastnit týmů v celé tělocvičně nebo v dětském hřišti. Jak se zvyšuje schopnost vašich školitelů dokončit tento úkol, můžete nastavit překážkovou dráhu, aby tento úkol byl náročnější.