Icebreaker hry pro plaché dospívající

Mnoho lidí se v nových společenských setkáních cíti trochu sebevědomě; zejména dospívající mohou ve velkých skupinách nebo při setkávání se s novými přáteli cítit plachý a nepříjemný. Dětský rozvojový institut doporučuje, aby pomohl plachým dospívajícím rozvíjet sociální dovednosti a naučil se, jak rozbít led s hrami, které jim pomáhají představit a svázat. Tyto aktivity dávají dospívajícím bezpečné a strukturované prostředí, které se navzájem otevírají, aniž by se cítily, že jsou v centru pozornosti nebo jsou v rozpacích.

Úvod do abecedy

Hra pro abecedy může být pro dospívající příliš jednoduché, ale je to snadná hra, která jim pomůže uvolnit tím, že je hloupá. Místo LoveToKnow Teens doporučuje tuto hru, aby pomohla plašit se dospívajícím dospívajícím. Jak každý dospívající vstoupí do místnosti, dejte jim kus papíru, který má písmena A až Z vytištěna po levé straně a řádek vyplňte vedle každého dopisu. Každý dospívající se musí přiblížit všem v místnosti, představit se a dát jim tři nebo více dopisů, které musí používat, aby něco o sobě popsali. Například jestliže někdo dostane dopis B, mohou říkat “Mám rád poháry na banány.” Pokračujte ve hře, dokud každá osoba v místnosti nepřehrává hru se všemi a dozví o tom hodně toho druhého.

Věci společné

Tato hra z webu Busy Teacher je další zábavný a jednoduchý způsob, jak představit teenagery a dostat je do chatu a dozvědět se trochu o sobě navzájem. Dejte každému dospívajícímu dotazník, který má o sobě pět až deset otázek. Mohou zahrnovat otázky jako: “Jaká je vaše oblíbená barva?” A “Kdo je vaše oblíbená popová hvězda?” Jakmile mladiství dokončí dotazník, pak mohou projít kolem místnosti, představit se a najít další dospívající, se kterými sdílejí něco společného. Když je každý hotov, nechte je číst nahlas, co společně sdílí se zbytkem skupiny. Udělujte ceny oběma dospívajícím s nejvíce společným a jedním s nejméně společným.

Příběh skupiny

Plachý dospívající často budou tížit k lidem, kteří již zná, a vyhnout se setkání s ostatními ve stejné místnosti. Můžete pomáhat rozbít ledu tím, že je rozdělíte na menší skupiny náhodně, radí LoveToKnow Teens. Každý dospívající se představí své skupině a spolupracuje, aby přišel s konkrétním příběhem, na kterém všichni spolupracovali. Dejte skupině začátek zajímavého příběhu, jako je “vstoupila do místnosti a uviděla dveře. Věděla, že to, co je za dveřmi, by změnilo život navždy.” Každý člen skupiny pak musí přidat jednu nebo dvě věty, aby napsal celý příběh. Nechte skupinu vybrat jednu osobu, aby napsala příběh dolů a další, aby to nahlas přečetl do místnosti.

Trivia hry

Hraní hry trivia dává dospívajícím konkurenčnímu duchu, protože společně pracují na překonání ostatních týmů. Vytvořte skupiny tím, že vyčtete jednotlivé osoby, aby dospělí byli nuceni hrát vedle lidí, kteří nemusí být jejich přáteli. Vyberte směs témat trivia, jako jsou aktuální věci, sport, geografie, historie, popová kultura a technologie. To zajistí, že všichni ve skupině mohou nějakým způsobem přispívat, když hrají, aby vyhrál. Vydejte ceny vítěznému týmu a nechte všechny dospívající mládež po zápase hrát.