Informace pro děti o antioxidantech

Většina rodičů, učitelů, pediatrů a dalších opatrovatelů chce, aby děti jedli zdravou výživu. Ale nezdravé volby jsou zdánlivě všude: od rychlého občerstvení až po francouzské hranolky ve školní jídelně. To může být náročné dostat děti na palubu s zdravou stravou, když sladké, vysokotučné jídlo je tak snadno k dispozici. Jedním ze způsobů, jak povzbuzovat děti ke zdravému stravování, je vychovávat je o živinách, jako je význam antioxidantů.

Co jsou antioxidanty?

Chcete-li děti učit o antioxidanty, musíte je pochopit sami. Podle národních institucí zdraví jsou antioxidanty vitamíny a další živiny, které pomáhají chránit vaše buňky před škodlivými účinky volných radikálů. Volné radikály jsou vedlejší produkty trávení a toxiny v prostředí, které mohou přispět k vážným zdravotním problémům, jako je rakovina a srdeční onemocnění. Antioxidanty se vyskytují ve zdravých potravinách, zejména v živé barvě zeleniny a ovoce.

Poskytněte věkové informace

Při výuce dětí o antioxidantech je důležité poskytnout informace vhodné pro věk. Zatímco vaše předškolní děti nemusí být schopné porozumět tomu, co jsou volné radikály, může dostat myšlenku, pokud popisujete antioxidanty jako vitamíny “superhrdinové”, kteří bojují proti chemickým “zlým klukům”, kteří se pokoušejí vás špatně. Renomovaný pediatr Dr. William Sears také doporučuje používat věkové povídky pro výuku dětí o výživě. Požádejte svého místního knihovníka nebo knihovníka o výběr knih o vitamínech, ovoci a zelenině nebo o skupinách zdravých potravin zaměřených na příslušnou věkovou skupinu.

Zdůrazněte zdroje antioxidantů

Nejlepší zdroje antioxidantů jsou zdravé, celé potraviny, říká doktor Donald Hensrud z klinice Mayo. Děti se mohou zapojit do učení o antioxidantech tím, že jim ukazují různé zdroje těchto živin a umožňují jim například vybrat si konkrétní příklady v supermarketu. Zvláště mladé děti přitahují jasné barvy a zajímavé tvary a textury, papriky, bobule, meloun, červené zelí, sladké brambory a mrkev jsou příklady živě bohatých a bohatých na antioxidant potraviny, které děti mohou vidět, dotýkat a ochutnat .

Make Nutrition Fun

Protože se děti často chtějí zapojit do kuchyňských projektů, zvážit využití vaření jako způsob, jak je vzdělávat o antioxidantech. Surové vegetariánské tácky, ovocné saláty, celozrnné chleby a vdolky, sendviče a polévky jsou zábavné pro mixování, pečení nebo uspořádání, pokud dospělí zpracovávají ostré nože a horké pece. Hands-on zkušenosti s výživnými potravinami mohou pomoci dětem získat nadšení z jejich začlenění do vlastní stravy, a pomáhá vytvářet jídlo nebo jídlo může být skvělý zdroj hrdosti pro děti.