Jak běhat s bolavým ramenem

Více než 4 miliony lidí trpí bolesti v rameni v daném roce, tvrdí Americká akademie ortopedických chirurgů. Bolestivost může být důsledkem traumatického poranění, ačkoli mnoho problémů s rameny je důsledkem chronického používání nad hlavou. Pokud zranění není těžké, můžete i nadále běžet a trénovat, pokud budete mít opatření. Podívejte se na lékaře na správnou diagnózu nebo na zhoršení bolesti.

Před cvičením masírujte teplý balzám nebo krém na bolavé rameno. Třeste se kolem lopatky, ramena samotného a svalu krku. Oblast by se měla zahřát během několika sekund.

Roztažení před spuštěním. Nezapomeňte roztahovat horní část trupu, ramen a ramen. Vytáhněte pravou ruku po těle levým pohybem směrem vzhůru. Dotáhněte se za zády s pravou rukou a pusťte ji z oblasti krku – setřete pravou rukou levou rukou z oblasti hýždí. Držte úsek po dobu 20 sekund a přepněte ruce.

Jog po pěti až 10 minutách zahřát svaly nahoru a vytváří průtok krve. Dávejte pozor na pocit bolavých ramen. Zastavte jogging, pokud zhorší bolesti. V opačném případě pokračujte v běhu lehkým tempem pro zahřátí.

Pomalu zvyšujte tempo, dokud se nedostanete do plného běhu. Správná běžící forma otáčí horní část trupu a ramen, házení ramen směrem dopředu, aby vaše nohy generovaly hybnost. Snižte rotaci, pokud vaše rameno představuje zvýšenou bolest. Pokud je to nutné, zastavte.

Protahujte, když je běh kompletní, aby se zabránilo zbytečnému tahu v rameni. Opakujte stejné úseky, které jste udělali při zahřátí, abyste udrželi mobilitu.

Pokud jste hotovi, nechte rameno, abyste zabránili otoku. Přesné léky proti bolesti, jako je aspirin a ibuprofen, mohou být také použity pro snížení bolesti.