Jak dostat svůj malý pas zpět po menopauze

Menopauza je přechodné období v životě ženy, během níž její vaječníky přestanou produkovat vajíčka. Podle zdravotnického centra na univerzitě v Marylandu mohou hormonální změny, ke kterým dochází během menopauzy, způsobit, že získáte větší váhu kolem břicha. Kromě hormonálních změn způsobených menopauzou způsobuje věk rozpad svalové tkáně. Rovněž se předpokládá, že hrají roli genetické faktory. Všechny tyto faktory přispívají k vytváření tukové tkáně kolem pasu.

Snížit množství, které jíte. Žena ve svých 50 letech potřebuje sníst denně méně než 200 kalorií, než u svých 30 let nebo 40 let. Kalorie mohou být sníženy tím, že konzumují zdroje chudších bílkovin a zvyšují spotřebu zeleniny a ovoce.

Zvyšte aerobní cvičení. Chůze, běh, bruslení a tanec jsou příklady aerobních aktivit, které spalují kalorie. Důsledné provádění těchto činností vede k poklesu tuku kolem pasu. Rada prezidenta pro fitness, sport a výživu doporučuje denně 30 minut fyzické aktivity.

Vlak používající odpor. Jak jste starší, svalová hmota vašeho těla začíná klesat. Méně svalové hmoty způsobují zpomalení vašeho metabolismu. Chcete-li bojovat proti této změně a zvýšit svalovou hmotu, musí žena začlenit odporový trénink do jejích fyzických aktivit. Pushups, pullups, situps, weight training, squat a výcvik jsou všechny příklady výcviku na váze. Rada prezidenta pro fitness, sport a výživu doporučuje dvakrát týdenní trénink na odpor.