Jak léčit noční kašel batole

Noční kašel je frustrující pro rodiče a batolata. Zabraňuje spánku vašeho batolata, což ztěžuje získání potřebného odpočinku. Úřad pro potraviny a léčiva však nedoporučuje léky proti kašli pro batolata, uvádí Mayo Clinic. To rodičům přináší výzvu, aby jejich batole v noci komfortní. Několik ošetření vám může pomoci navlhčit dýchací cesty vašeho batole a usnadnit noční kašel.

Miláček

Pro batolata starší dva roky je med účinným potlačujícím lékem proti kašli, uvádí Mayo Clinic. Smíchejte asi 2 lžičky. Medu s citrónovou vodou před spaním. Opakujte to podle potřeby, abyste usnadnili noční kašel batole. Nikdy nedávejte med dětem mladším 1 rok, děti v tomto věku jsou podle Mayo kliniky zvýšené riziko botulismu, což je závažný typ otravy potravinami.

Cool Mist Odpařovač

Suchý vzduch může v noci zhoršit váš batole. Chladný mlhový odpařovač přidává vlhkost vzduchu vašeho batole. Umístěte výparník mimo ložní prádlo a oděv. Tím se zabrání růstu plísní v tkaninách. Dále postupujte podle pokynů pro výrobu. Čištění vody denně je důležité pro udržení bakterií a formování z vašeho batole. Pokud vaše batole stále má problémy v noci, další možností je vyhřátý pokoj. Otočte sprchu na horké. Nechejte sprchu běžet několik minut. Vraťte se s vaším batolem a po několik minut si posaďte do místnosti. Dýchací cesty vašeho batole by měly být otevřené a uvolňovat kašel. Nikdy nenechávejte své batole samotné v koupelně.

Léky

Nepodávejte svým dětem kapky na kašel nebo tvrdé bonbóny. Tyto léky se nedoporučují u dětí mladších tří let kvůli nebezpečí udušení. Pokud má horečku o hodnotě 100 stupňů Fahrenheita nebo vyšší, poraďte se s lékařem o použití reduktoru horečky. Neuvádějte redukční prostředek s horečkou, pokud lékař nepomůže.

Zdravotní péče

Vaše batole potřebuje lékařskou péči, pokud zažívá sípání s nočním kašlem, doporučuje kliniku Mayo. Pokud má s kašlem horečku nad 100 stupňů Fahrenheita, obraťte se na lékaře na lékařskou pomoc. Dítě, které má potíže s dýcháním nebo vykašlávání krve nebo růžového hlenu, potřebuje nouzovou péči. V případě pochybností vždy kontaktujte pediatra. Pomůže vám zjistit, zda vaše dítě potřebuje lékařskou péči pro svůj noční kašel.