Jak marinovat jahody

Marinování jahod je snadný způsob, jak zachránit nezralé bobule, protože marináda dodává jak vlhkost, tak chuť. Marinované jahody udělají chutné pokrývky pro luskový dort, tvarohový koláč nebo jahodový shortcake a svítí, když jsou podávány jednoduše v parfaitu nebo pokryty šlehačkou nebo mascarponem. Ačkoli jahody jsou potraviny bez tuku, sodíku a cholesterolu, s pouhými 50 kalorií v osmi středních bobulích, marináda zvýší počet kalorií. Pokud počítáte kalorie, používejte pouze pouze zralé, sladké bobule, odstraňte cukr a držte si citrusovou kůru a šťávu nebo ocot na chuť.

Jahody dobře opláchněte pod studenou, tekoucí vodou. Odstraňte všechny listy na bobule.

Plátky bobulí shora dolů na poloviny nebo čtvrtiny, v závislosti na jejich velikosti. Snažte se dosáhnout jednotné velikosti bobulí tak, aby absorbovaly stejné množství marinády.

Umístěte jahody ve střední misce a posypeme cukrem nad nimi. Chyťte, abyste se ujistili, že všechny bobule jsou pokryty cukrem. Obalovou misku zakryjte plastovým obalem a umístěte do chladničky po dobu jedné hodiny.

Přidejte citrusovou kůru a marinovanou tekutinu dle vašeho výběru na bobule. Obnovte misku a nechte ji ochladit po dobu nejméně dvou hodin.