Jak nastavit domácí kickboxingovou posilovnu

Kickboxing je oblíbené hobby, stejně jako vynikající způsob, jak zhubnout a zůstat ve tvaru. Někteří lidé však obtížně hledají čas nebo motivaci k tomu, aby se dostali do tělocvičny. S kickboxing zařízení ve vašem vlastním domě může usnadnit, abyste se vešel do další cvičení. Pokud jste vyhrazený kickboxer, může také pomoci mít vlastní prostor k dispozici pro další cvičení k vylepšení vaše techniky a vaše zdraví.

Vyčistěte prostor pro domácí kickboxingovou tělocvičnu, nejlépe takovou, která pokrývá prostor, který hodláte používat, a zároveň začleněním nárazníkové zóny mezi váš tréninkový prostor a vše, co ho obklopuje. To může být ve vaší garáži, ve volném pokoji nebo v kůlně nebo v jiné oblasti. Kdekoli se rozhodnete mít svůj prostor, pamatujte si, že máte dostatek prostoru pro překážky.

Pokud je to nutné, položte pěnové rohože. Zatímco můžete trénovat na koberci, dřevěné podlaze nebo betonu, může to být méně než ideální, protože podlaha bude velmi odlišná od toho, co normálně trénujete nebo soutěžíte. Tvrdá podlaha může poškodit vaše klouby a může také ublížit, pokud padnete. Pěnové rohože mají tendenci být levnější než alternativy, jako jsou rohože s judo, a také mají větší přilnavost a lepší absorpci potu.

Nastavte všechna zařízení, která máte k dispozici nebo chcete používat. Pokud plánujete trénovat hlavně s partnerem, postačí sparringové vybavení a zaostřovací rukavice nebo podložky k kopnutí, zatímco váš partner drží je. Pokud budete pravděpodobně trénovat sami, bude lepší, když se dostanete do těžkého sáčku, rychlého vaku nebo dvojitého vaku. Ačkoli můžete tašky zavěsit mnoha způsoby, jejich upevnění na stropní nosník je robustní řešení. Další možností je koupit těžký stojan na podporu tašky.

Přidejte další vybavení, jakmile jej získáte. Různé punčochové pytle mohou pomoci, například thajské styly s délkou banánových pytlů pro nízké kopy, nebo tašky od stropu až po strop nebo rychloupínací lopatky pro vývoj rychlosti, načasování a přesnosti. Mohou být použity i jiné přístroje, jako je zařízení pro zvedání těla nebo brady.