Jak naučit děti respektovat autoritu

Rodičovství je víc než mazlení vašeho vzácného novorozence v náručí, počítání prstů a prstů, podávání jí každé dvě hodiny a udržení pleny suché. To je snadná část. Musíte ji řídit životem a ujistit se, že její rozhodnutí jsou správná. Některé z nich zahrnují způsob, jakým zachází s ostatními. Respekt k autoritě zahrnuje všechny od vás k učitelům. Respekt začíná v domově a i když si to možná neuvědomujete, vaše dítě musí respektovat i sebe sama.

Nastavte příklad pro vaše dítě. Vaše dítě napodobuje to, co děláte – když vidí, že křičíte, proklínáte, přerušujete nebo jste sarkastický, věří, že toto chování je přirozené, vysvětluje doktor Robyn Silverman, odborník na vývoj dítěte a dospívajících. Pokud chcete, aby dítě respektovalo vás a jeho autority, ukažte mu, jak to dělat.

Dejte pozor na vaše dítě. To znamená, že podporujete své dítě a její pocity. Potvrďte její pocity a vyhýbejte se tomu, abyste říkali něco negativního, který by jí mohl ublížit. Respekt je obousměrná ulice. Jen proto, že jste autoritativní postava neznamená, že byste neměli respektovat vaše dítě. Je to taky člověk.

Udělejte si čas, abyste diskutovali momenty neúcty. Ať už vidíte, že jiné dítě je neuctivé autoritě – nebo vaše dítě je neuctivé – musíte s ním diskutovat. Zeptej se ho, co vyvolalo situaci, proč se mýlil a co měl dělat jinak. To mu dává čas na rozvažování situace spíše než křížení to až k další události.

Rozhodněte o důsledcích nerespektujícího chování. Stejně jako vy nesnášíte lhaní, netolerujte, aby vaše dítě bylo neúctahodné vůči těm, kteří se nacházejí v oficiálních pozicích. Udělat seznam trestů, které se liší podle stupně jejich neúcty. Pokud během rozhovoru přeruší, umístěte ji do rohu na pět minut. Pokud mluví zpátky s vámi nebo s jinou osobou, odvezte po dobu jednoho týdne cenné držení, například ruční video hru. Dodržujte trest, bez ohledu na to, jak těžké to může být pro vás.

Dejte dítěti chválu, když projeví úctu. Příklady zahrnují držení dveří otevřených pro staršího souseda nebo pomoc těhotné ženě s jejími potravinami. To jsou oba znaky dobrého chování a respektu. Řekni mu, jak hrdý jsi z něj, a mluvte o tom na večeři u večera. To ho povzbuzuje, aby pokračovalo v pozitivních akcích.