Jak podporovat rychlý růst nehtů

V průměru vaše nehty roste zhruba o 1,5 palce ročně, informuje webový server azTeen Magazine. Jsou vyrobeny z bílkovinných vláken zvaných keratin, což je také to, co tvoří vaše vlasy. Průměrně nejrychleji rostou nehty u lidí mladších 30 let. Vaše dominantní ruka obvykle vykazuje výraznější růst nehtů než váš méně dominantní. Podpora růstu nehtů je stejně jednoduchá jako provedení několika jednoduchých změn ve vašem životním stylu.

Získejte průtok krve. Přemýšleli jste někdy, proč klavíristé mají tak krásné nehty? Je to proto, že používají prsty. Tím, že se vaše prsty pohybují, zajistíte, že dostanou dostatečné množství krevního proudu, které naopak simuluje růst. Chcete-li zvýšit růstový potenciál nehtů, pravidelně provádějte činnosti, které vyžadují, abyste používali prsty, například hra na kytaru nebo klavír nebo rychle psát.

Jezte zdravé potraviny. Vyhýbejte se extrémním dietám a dietě s nízkým obsahem bílkovin, protože mají tendenci k tomu, aby vaše nehty byly slabé, což vedlo k přerušení. Protože jsou vaše nehty vyrobeny z bílkovinných vláken, získávání dostatečného množství bílkovin zajišťuje, že vaše nehty rostou co nejrychleji. Jíst celkovou zdravou výživu a obsahovat dostatek bílkovin bohatých potravin udržují vaše nehty rostoucí.

Získejte své vitamíny. Vitamíny A, C a D jsou spojeny se zvýšenou délkou nehtů. Vitamín A se nachází v některých ovocech a zelenině, jako jsou meruňky, mrkev a mango. Najdete vitamin C, který podporuje tvorbu kolagenu a udržuje zdravé ruce a nehty v pomerančovém džusu. Vitamín D pochází z mléka, které pijete. Vezměte si denně multivitamin nebo věnujte pozornost jídlu, který jíte, abyste získali dostatek těchto potřebných živin.

Postarejte se o své nehty. Vaše nehty nebudou růst, pokud se o ně nebudete starat. Používejte rukavice při čištění drsnými chemikáliemi, věnujte zvláštní pozornost tomu, když děláte drsnou práci s rukama a získávejte manikúru tak často, jak můžete udržet zdravé ruce a nehty. Zdravé nehty přirozeně rostou rychleji než průměr.

Držte prsty ostré. Vaše nehty rostou rychleji, když jsou vaše ruce a prsty udržovány v teple. Noste rukavice v chladných dnech a ujistěte se, že udržujete ruce co nejteplejší, abyste získali největší potenciál růstu.

Udržujte své tělo zdravé. Tím, že udržujete své tělo v dobrém zdravotním stavu, udržujete si nehty v optimálním stavu. Čím lepší jsou vaše nehty, tím rychleji rostou.