Jak posílit slabé nehty přirozeně

Hřebíky jsou vyrobeny z keratinu, bílkoviny nacházející se v kůži a vlasu, podle Americké akademie dermatologie. Živé buňky v prstech vytvářejí bílkovinu, která je pak tlačena směrem ke koncům prstů, kde se ztuhne. Několik faktorů, včetně věku, zneužívání životního prostředí a nemocí, může přispět k slabým, křehkým nehtům, ale existují způsoby, jak je posílit pomocí přirozených metod. Chrání nehty před elementy je jedním z nejlepších způsobů, jak získat silné, zdravé nehty.

Ozdobte nehty na krátký, squarish tvar s mírně zaoblenými vrcholy. Použijte nehty, když jsou nehty měkčí, například po sprchování nebo vanu. Jemně nalepte hřebíky jemným pilníkem na nehty, abyste odstranili špičky nebo hrubé skvrny.

Aplikujte hydratační krém na ruce a nehty několikrát denně, zvlášť poté, co byly ruce ve vodě a znovu večer. Ujistěte se, že masírujete zvlhčovač do kutikul. Klinika Mayo říká, že hrubé, suché kůžičky mohou způsobit závrty, které se roztrhnou na živé tkáně a mohou poškodit nehty.

Noste rukavice na lůžko po hydrataci v noci. Rukavice mohou pomoci zablokovat vlhkost a zabránit uschnutí nehtů a křehnutí.

Použijte tužidlo na nehty. Výrobce nehtových výrobků, Sally Hansen, má několik vzorců pro slabé, křehké nehty. Několik z nich, včetně formulace kontinuální léčby pevnosti, obsahují bílkoviny, které posilují a vitamíny vyživují slabé nehty. Použijte lešticí leštidlo samotné nebo jako základní vrstvu.

Použijte lak na nehty. Klinika Mayo říká, že použití tenkého nátěru lak na nehty může pomoci nechtům udržet vlhkost. Odstraňte starý lesk po týdnu.