Jak ručně šit slzu v kalhotách

Kalhoty jsou některé z nejdražších oděvů ve vašem šatníku, takže když se vaše oblíbená dvojice roztříští, jste přirozeně neochotni ji vyhazovat. Pokud víte, jak šití, nemusíte vyměňovat kalhoty nebo je posílat za profesionální opravu. Velké otvory s lichým tvarem vypadají lépe, když jsou patched, ale pokud je slza tenká nebo malá, můžete ji opravit pouze jehlou a nití.

Odřízněte roztřepené nitě obklopující trhlinou pomocí ostrých pár nůžek. Nezařízněte samotnou tkaninu.

Odřízněte kus nití, který je o několik centimetrů déle než trhlina.

Držte středovou délku šicí jehly za špičku a oko směřuje nahoru. Pokud je to žádoucí, navlhčete jehlu. Díky tomu bude jehlice jednodušší.

Uchopte konec nitě a veďte je očima jehly. Pokud máte potíže s touto cestou, zkuste jehlu a závit pod kontrastním pozadím, abyste je lépe viděli. Případně aplikujte malé množství včelího vosku na konec nitě. To ztuhne a umožní mu proklouznout oko.

Na konci závitu spojte uzel, aby zůstal bezpečný v tkanině.

Vložte jehlu do kalhotek zevnitř zhruba 1/2 palce napravo od trhliny.

Vytáhněte nit za trhlinu, abyste vytvořili vzestupný steh, poté jehlu dolů. Vytáhněte ji štěrbinou vlevo od prvního stehu a proveďte sestupný steh. Možná budete muset dělat některé stehy déle než jiné v závislosti na tvaru odtrhávání. Pokračujte ve vytváření stehů, dokud nedosáhnete konce trhliny, a poté zatáhněte za běhoun.

Proveďte několik malých stehů kolem 1/2 palce po levém konci slz. Znovu vytáhněte zuby, aby stehy vypadaly téměř neviditelné.

Odřízněte nebo uvolněte závit z jehly. Na konci závitu spojte uzel a zajistěte stehy.