Jak se přátelit s opačným pohlavím

Vytváření a udržování přátel z opačného pohlaví bylo tématem romantických komedií od doby, kdy “Harry potkal Sally”. Bohužel, ne každý sexuální přátelství má takové veselé a romantické výsledky. Opakované sexuální přátelství může narušit romantické vztahy a může překročit hranice, což vám způsobí nefunkční přátelství. Aby se přátelé s opačným pohlaví, stanovení základních pravidel a vymezení vztahu může jít dlouhou cestou při udržování věcí na platonické straně přátelství.

Definujte svůj vztah pouze jako přátelé, naznačuje to “Psychologie dnes”. Když se setkáte s někým z opačného pohlaví, kterému se těšíte a chcete s ním trávit čas, a přesto se nechcete angažovat romanticky, máte příležitost protějšího sexuálního přátelství. Řekněte svému příteli, že byste chtěli udržet věci platonické a snažili se dělat věci, které by přála přátelé, měli obědy spíše než večeři nebo spíše komedii než romantický film.

Promluvte se svým významným dalším o vašem úmyslu stát se přáteli s členem opačného pohlaví, naléhá klinická psychologka Louise Kleinová. Rozvíjení přátelství bez znalosti svého partnera se může zdát jako emocionální záležitost, i když nepřekročíte žádné hranice. Ujistěte se, že váš partner je spokojen s vaším přátelstvím, než budete pokračovat v trávení času s členem opačného pohlaví.

Vytvořte hranice ve svém přátelství, abyste zajistili, že přátelství zůstane platonické. Například se můžete rozhodnout, že nebudete strávit noc v apartmánech druhého nebo se chovají jako datum pro svatby a výlety. Vytvořením hranic vysíláte jasnou zprávu, že chcete být pouze přátelé a trávit čas společně, aniž byste museli zaujmout romantiku nebo zamilovat se.

Navrhněte dvojnásobné termíny a aktivity, při kterých můžete společně trávit čas jako přátele, včetně významných ostatních, Helen Fisherová, antropologka na univerzitě v Rutgers, říká Fort Wayne Journal Gazette. Váš strach z nevěry vašeho partnera může být položen na odpočinek, pokud jí dovolíte trávit čas se svým přítelem, abyste si uvědomili, že nejste navzájem fyzicky přitahováni. Přidává nový rozměr přátelství, kde můžete společně strávit čas jako páry.

Ignorujte otrokáře, kteří věří, že musíte mít sexuální přitažlivost k vašemu příteli. Dva dospělí, bez ohledu na jejich pohlaví, si mohou užít platonického přátelství, pokud jsou oba přátelé spíše než vztah. Tlak od jiných přátel a rodinných příslušníků může potlačit vaše přátelství, a proto se snažte, abyste vypustili názory a užívali si toho, co máte s přítelem.