Jak se roztrhnout pomocí odporových pásem

Lehké a přenosné odporové pásy poskytují cvičení doma, v posilovně nebo při cestování. Tyto “pryžové pásky na steroidech”, jak je popsáno na webové stránce Family Education, mohou pomoci posílit a tónovat svaly téměř ve všech oblastech těla. Přestože je možné roztrhnout odporové pásy, musíte nejprve určit cvičení, které účinně napadají vaše tělo.

Vypracujte plán fitness, který odpovídá vašim denním a týdenním povinnostem. Stejně jako u každého druhu silového tréninku byste měli mít alespoň jeden den mezi cvičením ve stejné svalové skupině. Příkladem bezpečného tréninku pro fitness patří horní část těla v pondělí a středu a dolní část těla v úterý a ve čtvrtek.

Vyberte odporové pásy se správným množstvím odolnosti pro vaše fyzické a fitness potřeby. Pro každé cvičení vyberte pásmo odporu, které vám umožní provést osm až deset opakování. Pokud můžete snadno provádět více než 10 opakování, vyberte vyšší odolnost. Pokud nemůžete udělat alespoň osm opakování, vyberte lehčí pásmo.

Vypracujte horní část těla. Stojte uprostřed pásma a držte jeden konec pásku v každé ruce. Zakřivte se směrem k hrudi, abyste cvičení na bicepsu nebo prodloužili ruce za tebou, abyste mohli triceps trénovat. Zatlačte pás za záda a roztáhněte ruce před sebe, abyste se zapojili do svalů hrudníku. Proveďte tři sady osmi až deset opakování.

Vypracujte dolní část těla. Zarovnejte konce pásku a přitiskněte kruh kolem kotníků. Zatímco stojíte, zatlačte proti odporovému pásu, jak jste prodloužili levou nohu před vámi, na stranu a za vámi, než se opakujete na druhé straně. Proveďte tři sady osmi až deset opakování.