Jak se učit bojové umění doma

Učení bojových umění doma vyžaduje disciplínu a učební osnovy základů. Můžete se naučit esenci s zrcadlem, časovým odhodláním a realistickými cíli. Absorpce základů fyzické kondice, flexibility, postojů a stávek vytváří pevný základ, na němž lze budovat dlouhodobý směr a porozumění. Jak postupujete jako student, cvičení doma vede k pozoruhodným zlepšením dovedností v průběhu času.

Natáhnout se

Než začnete cvičit, děrovat a kopat, zaměřte se na flexibilitu. Naučte se správně natáhnout předtím, než budete pracovat, snižuje zranění a umožní vám vyvíjet větší pohyb při pohybu. Protahujte ruce tak, aby nedocházelo k vytahování rotační manžety nebo namáhání lokte. Natahujte nohy tak, aby učící se kopy nevedou vaše hamstringy ani nepostačují vaše svaly adduktorů. Použijte zkroucené úseky pro vaše jádro tak, aby se vycvičování nestýkalo dolní části zad. Pokračující pozornost, že jste poddajní, vás může udržet zdravý a pomůže vám mít trvající zkušenost jako bojovník. Zvláštní pozornost je věnována nohám. Ohřev by měl obsahovat nejméně tři různé spodní části těla, které se udržují minimálně po dobu 25 sekund.

Dostat se do formy

Jedním z hlavních důvodů, proč lidé přitahují bojové umění, je sebeobrana. Schopnost překonat útočníka je druhá pouze na fyzickou vytrvalost, která má bojovat s útočníkem. Byť v dobré kondici znamená rovnou se učit se bránit. Přijměte denní cvičební režim zaměřený na kardiovaskulární systém a tři hlavní svalové oblasti nohou, jádra a horní části těla. Jog v pondělí dělají v úterý kliky, dřepy a nohy. Skočte lano ve středu a zvedněte závaží ve čtvrtek. Otočte mezi kardiovaskulárním a svalovým tréninkem ze dne na den a změňte specifické cvičení z jedné relace na druhou.

Naučte se stát

Váš postoj bojového umělce určuje přiměřenost vaší obrany i účinnost vašich stávek. Nikdy se nestřílej útočníkovi nebo soupeři. Tímto způsobem jim poskytuje největší cíl, kterým může být vaše tělo. Otočte své tělo na stranu, aby se stal menší cíl. Pokud máte pravou ruku, váš hlavní bojový postoj bude s pravou nohou zpět. Noha by měla být od sebe vzdálená od šířky a do poloviny. Kolena by měla být vždy ohnutá a váha posunuta dopředu na prsty.

Naučte se vizualizovat a stahovat

Jakmile zjistíte svůj postoj, jednoduše se odrazte nahoru a dolů, tam a zpět a vedle sebe. Nahraďte tuhost plynulostí a použijte zrcátko, abyste zajistili, že budete udržovat boční polohu s rukama po tváři po celou dobu. Zobrazte útočníka, který na vás přijde s údery. Praxe zablokujte, vyhýbejte se a vyhýbejte se těmto imaginárním útokům, následovaným vlastními protiútoky. Z vašeho bojového postoje trénujeme 100-krát za zadní a přední ruce, poté přepněte na stranu a opakujte. Dělejte to samé se spouští obě nohy, přepněte strany a opakujte. Ruční a nožní vrtačky by měly být prováděny každý den. Procvičte údery, háčky a horní řezy s rukama. Procvičte přední kopy, kulaté kopy a boční kopy s nohama.

Získání specifických informací

Jak zvládnete základy a dostanete se do tvaru, budete chtít vystihnout specifika vašeho stylu bojového umění volby. Pokud karate nebo taekwondo jsou pro vás, pak budete chtít získat tašku pro děrování a kopání praxe. Tréninkový partner s podobnými zájmy je klíčem k procvičování technik a snižování vlastností judo, jiu jitsu a Krav Maga. Práce s partnerem se nakonec podaří sparringu, což je naprosto nezbytné pro to, aby se učil v jakémkoli bojovém umění. Instruktážní videa a školicí příručky by měly být často odkazovány a měly by pocházet z uznávaných autoritních zdrojů.

Nic nemůže nahradit praktické učení bojových umění od akreditovaného odborníka. Pokud žijete ve venkovských oblastech nebo si nemůžete dovolit výuku, učit se doma je životaschopnou alternativou a je lepší než trénovat vůbec. Nečekejte, že jste Jackie Chan po pár týdnech před zrcadlem. Zkušenosti trvají roky tréninku. Rozvíjení zvyku učit bojová umění doma bude sloužit vám dobře v dlouhodobém horizontu, zatímco budete zkoumat věci, které vyzdvihnete z vnějšího světa pod mikroskopem vašeho času.

Úvahy