Jak se zbavit vlasů na obličeji způsobených minoxidilem

Minoxidil je lék, který se nachází v produktech pro regeneraci vlasů, jako je Rogaine. Podle MayoClinic.com se používá k léčbě určitých druhů vypadávání vlasů u dospělých tím, že zvyšuje množství růstu vlasů na pokožce hlavy. Jedním z vedlejších účinků tohoto léku však může být nárůst vlasů na obličeji. Můžete použít domácí ošetření, abyste se zbavili těchto dočasných obličejových vlasů. Vždy používejte minoxidil podle pokynů v obalu a poraďte se s lékařem o vedlejších účincích, které jste zaznamenali. Určí, zda můžete i nadále používat minoxidil.

Umyjte si obličej jemným, nedráždivým čisticím prostředkem pro odstranění nečistot a oleje a vyčistěte póry. To zvýší účinnost následného odstranění chloupků. Používejte vlažnou vodu a vyhlaďte si čistící prostředek na kůži. Vypláchněte a vysušte.

Použijte výrobek pro odstranění chloupků cukru, který odstraňuje nežádoucí vlasy. “Více” konstatuje, že tato metoda má tendenci být méně bolestivá než běžný horký vosk. Časopis také uvádí, že to pomůže vaší tváři zůstat bez vlasů po dobu až jednoho měsíce a doporučuje používat roll-on produkt pro snadnější použití. Zahřejte výrobek podle pokynů balení a aplikujte je na oblasti, ze kterých chcete odstranit vlasy. Umístěte přiložené textilní pásy přes vosk a ve směru růstu vlasů a pak je rychle odjistěte. Opakujte, dokud vaše obličejové vlasy nezmizí.

Vypláchněte všechny zbytky z cukrového vosku, osušte tvář a aplikujte uklidňující krém nebo krém na pomoc při potížích s podrážděním. Podívejte se na produkty s přísadami, jako je bambucké máslo a jasmín, které “Allure” řídí sníží zarudnutí obličeje a uklidní pokožku. Aplikujte tenkou vrstvu po odstranění chloupků a podle potřeby po celý den.