Jak testovat lipidy v potravinách

Lipidy jsou různorodou skupinou organických molekul a jsou přítomné jako tuky a oleje v potravinách. Mastné kyseliny, jako jsou omega-3 a omega-6, jsou vyrobeny z mastných kyselin s dlouhým řetězcem, které obsahují esterovou skupinu. To, zda je tuk nasycený nebo nenasycený, závisí na struktuře. Například triglyceridy, převážně pevné nebo polotuhé při pokojové teplotě, jsou pravděpodobně živočišné tuky, zatímco kapalné triglyceridy jsou rostlinné, například olivový olej. Testování lipidů v potravinách je poměrně jednoduchý proces, který vyžaduje několik jednoduchých položek.

Odřízněte kus pevného jídla, abyste odkryli vnitřní prostor. Pokud je vzorek jídla tekutý, naneste do bavlněného tamponu malé množství.

Třejte tukovou potravinu nebo tekutinu na bavlněný tampon na papírovém pytlíku.

Nechte vzorek vyschnout po dobu nejméně tří až čtyř minut.

Umístěte papírový sáček do zdroje světla, například lampy. Pokud taška vykazuje místo tuku, které způsobuje průsvitný vzhled papírového pytle, jsou přítomny lipidy.

Pipetujte nebo sání odsávejte kapičkou o objemu 2 ml vody a 2 ml kapalného vzorku a vložte do kádinky nebo zkumavky. Pokud testujete pevný zdroj potravy, budete muset buď provést čištění v kuchyňském robotu, nebo vzorku provést. Pokud používáte kuchyňský robot, můžete kombinovat vodu a jídlo společně. Odměřte 4 ml pyré do kádinky nebo zkumavky.

Použijte nový kapátko, abyste získali malé množství červeného indikátoru v Súdánu.

Test tuku

Soudánský test

Uvolněte tři kapky indikátoru do zkumavky nebo kádinky.

Otočte obsah a nechte ho usadit. Pokud jsou lipidy přítomny, budou barveny červeně.