Jak učinit kořeněné teplo z misky

Je to příliš snadné, když se připravujete na koření. Zejména při zkoušení receptů z jiných kultur, nemusí být zvyklý na množství tepla v misce. Pokud jste něco ochutnali a prožijete jen teplo bez vůně koření, zesměte teplo přidáním několika dalších ingrediencí, které působí proti vlivu, který má kořen na váš jazyk.

Vynechte nebo snížte množství koření v receptu, pokud víte, že jste citliví na teplo v potravinách. Ztlumení množství koření, které jste si vyžádali, vám dává určitou chuť s méně tepla. Když najdete vyváženost, která pro vás funguje, poznamenejte si změny receptů pro budoucí použití.

Přidejte do misky dolní část mléčného výrobku, aby se snížilo teplo. Mléčné výrobky, přirozeně jemné a jemné, působí proti horkosti koření bez změny složení nádobí. Vzhledem k tomu, že potřebné množství mléka, smetany nebo kysané smetany závisí na množství koření ve vašem jídle a vašem vlastním vkusu, přidejte současně polévkovou lžíci a odeberete vzorek mezi každým přídavkem, dokud nebudete jemně vyladěni úroveň chuti a tepla.

Drop čajovou lžičku cukru nebo medu do misky, pokud přidání sladkosti neohrozí jeho chuť. Jak cukr, tak med, používané šetrně jako protiklad tepla, účinně potlačují kořenitost. Vzhledem k tomu, že cukr a med mohou být silné, nejlépe fungují v asijských pokrmech, které vyžadují sladkost, například sladkokyselé omáčky.

Zvyšte množství jemných ingrediencí ve vašem receptu, abyste zalili chuť koření, když jste přidali příliš mnoho. Například pro tortillovou polévku, která je příliš pikantní, přidejte více rýže, fazole nebo bujónu, aby se zředilo teplo, aby bylo lépe zvládnutelné. Dobrým opatřením je opakovat recept, snížit na polovinu a vynechat koření.

Podáváme kořeněné pokrmy s mlékem na boku, takže hosté mohou přidávat tolik nebo jen málo, jak chtějí zklidnit teplo, ochutnat. Šalátové dresinky na bázi krému, smetanový sýr a zakysaná smetana mohou být přidány po přípravě nádobí.