Jak udržet mužské vlasy zdravé

Udržování zdravých vlasů může pomoci předejít určitým podmínkám. Nezdravé vlasy mohou vést ke ztenčení, pletení a suchu. Změny v životním stylu mohou udržovat zdravé vlasy a snižovat pravděpodobnost vzniku těchto stavů. Budete muset udělat víc pro své vlasy než jednoduše umýt a hřeben, aby se udržel zdravý. Pokud si začnete pozorovat ztenčování vlasů, zeptejte se svého lékaře.

Udělejte si čas cvičení. Fyzická aktivita zlepšuje přívod krve do hlavy a může udržet zdravé vlasy. Snažte se pracovat nejméně třikrát až pětkrát týdně po dobu 30 minut nebo více. Do své rutiny zahrnout jak aerobní cvičení, tak silový trénink.

Ošetřete všechny vlasové podmínky, které můžete mít. Pokud vyvinete nějaký problém, jako jsou vši nebo lupy, ujistěte se, že tento stav zacházíte okamžitě, abyste se vyhnuli problémům s růstem vlasů. Používejte šampony bez lupin nebo topické roztoky, které vyléčí vši.

Mějte vlasy dobře hydratované. Pijte spoustu vody po celý den, nejméně šest až osm sklenic. Zvažte přídavek 250 mg denně lněného oleje, který dodává vlhkost hřívu.

Přidejte protein do vlasů. Jednou týdně porazíme vejce a mícháme s malým množstvím šampónu. Umyjte látku do vlasů a důkladně opláchněte. Protein ve vajíčku může udržet vaše vlasy zdravé a silné.

Jíst vyváženou stravu. Správná výživa je nezbytnou součástí udržení zdravých vlasů člověka. Ujistěte se, že jíte stravu bohatou na železo, bílkovinu, zinek a vitamín C. Potraviny, které obsahují tyto živiny, zahrnují brokolici, kadeř, jahody, pomeranče, ořechy, ústřice, kuřecí maso, kuřecí maso, chudé kusy červeného masa a mléčné výrobky.