Jak vyrobit přírodní mýdlo bez louhu

Je důležité mít jasno o tom, jak vyrábět mýdla. Mýdlo je vyrobeno z louhu a tuku nebo olejů. Žádný lůj, žádné mýdlo. Je to chemický proces, který kombinuje přísady do formy mýdla a glycerinu. Správně provedené, na konci procesu saponifikace nezůstala louha. Nicméně pokud chcete vyrobit vlastní mýdla, aniž byste museli pracovat s louhem, můžete použít základnu pro roztavení a mýtění nebo mýdlo. Rebatching mýdlo zahrnuje mřížku a tání čistého mýdla, přidání barev, bylin, vůní a dalších přísad, aby se vytvořilo jedinečné mýdlo, a pak naléváme směs do mýdlových forem, aby se vyléčila. Můžete také provést čistící roztoky z rostlin, jako je mýdlový salát, yucca nebo lilie. V kombinaci s vodou vytvářejí tyto rostliny jemné opláchnutí, které čistí pokožku, vlasy a dokonce i látky. Starověci také používali oleje, jako je olivový olej, kokosový olej nebo dokonce živočišný tuk, otírali do pokožky olej nebo tuk a pak jej škrábali hladkou skořápkou nebo kusem dřeva. Používaly přírodní exfolianty, jako je velmi jemná hlína nebo bláto, aby si oblékaly kůži čistou a hladkou.

Tavte a nalijte mýdlo

Odřízněte blok mýdla v jednom centimetru kostek. Zahřměte džbán nahoře a přidáme mýdlo. Nechte mýdlo úplně roztavit.

Mýdlo míchat, aby se ujistil, že se úplně roztavil. Přidejte zbarvením po kapce a mícháním, dokud se nerozsvítí. Je lepší přidat příliš málo než příliš mnoho. Udělejte si čas, abyste dosáhli požadované barvy.

Přidejte esenciální olej nebo vůni a promícháme.

Přidejte jakékoli další složky, které chcete použít, jako je jemná hlína nebo mletá ovesná vločka, aby se uklidňující, exfoliantní mýdlo. Květinové plátky jsou atraktivní v jasném mýdle. Podzemní bylinky jsou exfoliantní a dodávají vůni a barvu. Míchejte, dokud není přísada rovnoměrně rozdělena.

Nalijte do mýdlových forem a nechte vychladnout a nastavte po dobu 24 hodin. Můžete si zakoupit mnoho různých mycích forem od dodavatelů ingrediencí vyrábějících mýdlo, nebo si můžete vyrobit jednoduchou formu z obalové schránky nebo pekáče s plastovou podšívkou.

Rozpusťte mýdlo a nechte ho vyschnout. Pokud jste použili krabici pro vaši formu, nakrájejte mýdlo na tyče pomocí ostrého nože. Nechte vyschnout až do sucha. Uchovávejte tak, jak byste měli nějaké mýdlo. Pokud dáte mýdlo jako dárky, nezakrývejte papír, protože by se papír mohl držet mýdla. Místo toho použijte plast.