Jak vyrobit vosk pro parafínové lázně

Parafínové voskové ošetření lze nalézt v lázních po celých Spojených státech. Nejen, že jsou kosmetické ošetření pro suché, popraskané ruce, ale také slouží jako zdroj přenosu tepla pro artritidu a další nemoci kostí a kloubů. Mnoho maloobchodníků nyní nabízí parafínové lázeňské výstroje pro domácí účely. Můžete si vyrobit vlastní parafínový lázeňský vosk pro tyto soupravy, aniž byste museli strávit jmění na premáďový vosk.

Zapněte Crock-Pot na nastavení “Nízké”. Umístěte bloky vosku do nádoby Crock-Pot a nechte je pomalu roztavit. Parafinový vosk je dostupný v mnoha obchodech s potravinami v sekci konzervování.

Zkontrolujte teplotu roztaveného vosku s teploměrem. Teplota by měla být mezi 125 a 130 stupni F. Pokud je vosk příliš horký, nechte ho několik sekund vychladnout a znovu zkontrolujte.

Vmícháme 1 lžičku. Éterického oleje, dobře se mísí. Esenciální oleje, jako je levandule, santalové dřevo a vůně z růže, poskytují pokožce jemnou vůni a dodávají měkkost po odstranění vosku.

Namočte do vosku čisté ruce nebo nohy a potom zabalte do plastového obalu. Nechte až do úplného vysušení vosku (přibližně 15 minut). Odlupujte vosk z pokožky a použijte zvlhčovač na oblast s potlačením.