Jak zachránit někoho před zneužívajícím vztahem

Téměř 25 procent žen a 7,6 procent mužů bylo podle Americké advokátní komory oběťmi domácího násilí. Pokud někdo, koho víte, prožívá domácí násilí, možná budete chtít pomoci. Naneštěstí nemůžete někoho zachránit, pokud není ochotna opustit vztah, a někdy se oběť rozhodne zůstat nebo odjede a vrátí se několikrát, podle WomensHealth.gov. Buďte trpěliví a podporovatelní a nabídněte pomoc všude tam, kde můžete, aniž byste vás nebo vašeho přítele ohrožovali.

Cyklus zneužití

Mnozí zneužívaní partneři nechtějí opustit nebo být zachráněni. Oběť doufá, že násilník bude následovat se slibem ukončit zneužití. Bohužel cyklus obvykle začíná znovu. Týdny nebo měsíce by mohly projít mezi zneužívajícími epizodami, ale mírová etapa netrvá. Napětí se staví a zneužívající se stává frustrovaným a argumentativním. Zneužívaný partner se snaží uklidnit a uklidnit uživatele. Boj se zrychluje a zneužívající se zachycuje a zneužívá partnera. Zneužívající přísahá, že to nebude opakovat a obviňuje z vnějších pramenů, že by to mohl vybuchnout. Oběť může milovat zneužívajícího, odpustit zneužívání a doufat, že tentokrát to zastaví a mohou žít společně a pokojně.

Odhalování potřeb

Poraďte se svým přítelem o tom, co potřebuje, jako je přístřeší, doprava, poradenství a lékařská péče, aby mohla zůstat v bezpečí. Potřebuje bezpečný cíl a konkrétní plány útěku, které mohou zahrnovat vyloučení rodinných a společných přátel. Balíček peněz, identifikace, pojištění, listiny a auto název, důkazy násilí, bankovní informace, oblečení, léky, extra klíče a důležité telefonní čísla. Zahrňte ustanovení pro všechny děti. Prozkoumejte místní organizace zabývající se zneužíváním, abyste zjistili, který program nejlépe vyhovuje potřebám vašeho přítele.

Vyjděte

Odchod je nejnebezpečnějším časem v cyklu zneužívání, což vede ke 70% hlášených zranění a vražd, podle zprávy America Now. Pokud se rozhodne vstoupit do přístřešku, vezměte ji tam nebo do úkrytu pro přístřeší – některé úkryty neumožňují nerezidentům poznat umístění úkrytu jako bezpečnostní opatření. Vezměte ji hned, jakmile si je jistá, že násilník je po dlouhou dobu pryč, abyste maximalizovali šanci, že ji nenajdou. Falešné stezky, jako příběh, že navštěvuje nemocného přítele, by mohla zneužívajícího zaneprázdnit, zatímco ona založí nový domov.

Začátek znovu

Jakmile váš přítel unikne zneužívajícímu, požádejte ho, aby obdržel zadržovací příkaz a navštívil místní policejní stanici, aby je upozorňoval na svou situaci. Řekl svému šéfovi a jiným blízkým kontaktům, aby nezjistil, kde se nachází. Bude potřebovat advokáta, jestliže on a žalovaný byli ženatí. On a všechny děti by mohly mít prospěch z poradenství, aby se zotavili z účinků zneužití a identifikovali zneužívající červené vlajky, aby nevstoupili do jiného zneužívajícího vztahu. Pokračujte v pomoci tím, že podpoříte svého přítele s láskyplnými a povzbudivými texty a telefonními hovory a potvrdíte, že udělal rozumnou volbu při vystoupení.

Volba k pobytu

Pokud se váš přítel příliš bojí odejít, poskytněte emoční podporu a ujistěte ji o vaší obavě a ochotě pomoci. Nabídka čísla pro národní horizont domácího násilí (1-800-787-3224), národní koalice proti domácímu násilí a místní zdroje pro oběti domácího násilí. Navrhněte poradenství a účast v sociálních skupinách, aby váš přítel potřeboval kontakty mimo domov. Přihlaste se s ní a nesouhlaste s její volbou. Nastal čas, kdy bude připravena přijmout vaši nabídku pro útěk, a čím více jste připraveni, tím snadnější bude útěk.