Jak zjistit, zda je roztržená kýta

Nachází se za stehna, hamstringy jsou skupinou svalů spojených s pohybem kyčelních a kolenních kloubů. Sportovci, kteří se účastní sportu, jako je fotbal, basketbal a tenis, nebo jiné aktivity zahrnující sprinting, jsou častěji náchylné k úrazům, které postihují hamstringy, uvádí Mayo Clinic. Klinika říká, že péče o sebe, včetně odpočinku, ledu a léků bez předpisu, je často jedinou léčbou vyžadovanou pro kmeny a operace může být zapotřebí pro trhaní slz. Podle webových stránek pro léky závisí příznaky úrazu na kostech v závislosti na závažnosti havárie. Webová stránka uvádí, že příznaky se mohou nebo nemusí okamžitě objevit.

Cítit pro rychlou ostrou bolest v zadní části stehna, když se účastní sportu. Můžete také pocítit pocit trhání v zadní části nohy v okamžiku, kdy dojde ke zranění.

Poslouchejte ostrý prasklý zvuk, který naznačuje trhlinu. Může nebo nemusí být zvukový dar.

Pokus o vážení na zraněnou nohu. Možná nebudete schopni normálně stát nebo nést váhu na zraněné noze. Významná svalová slabost může být zřejmá a trvá několik týdnů. Pokuste se jít po několika krocích, jestliže nemůžete jít více než čtyřmi kroky, vyhledejte lékařskou péči.

Ohnout koleno. Máte-li potíže s ohýbáním nebo pohybem kolena, může se roztrhat nebo zranit. Dotkněte se zadní části stehna. Může být přítomna necitlivost nebo ztráta pocitu.

Naplánujte zobrazovací testy u svého lékaře, včetně rentgenového záření nebo magnetické rezonance. Testy určují rozsah svalového poškození.