Jak ztratit palce z pasu ve dnech

Ztráta centimetrů kolem pasu vás nejenom zlepšuje, ale také zlepšuje vaše zdraví. A máte štěstí, že nezdravý břišní tuk se rychle vyprazdňuje, než je tuk uložený na vašich bocích a nohou. Nicméně, i když budete chtít ztrácet libru – a centimetrů z pasu – za pár dní budete muset pomalu odvážit váhu a učinit změny, jak jíte a cvičíte, abyste se ujistili, že ztrácíte tuky A ne svalů. Než začnete pracovat na oříznutí svého středního úseku, poraďte se s lékařem, abyste diskutovali o správných technikách, které odpovídají vašim specifickým zdravotním potřebám.

Bříšný tuk je tvořen dvěma druhy tuku: subkutánní a viscerální. Většina tuku na vašem těle – 90 procent – je podkožní, což je poddajný tuk pod kůží, který visí nad sponou vašeho pásu. Viscerální tuk, který tvoří dalších 10 procent, se nachází pouze hluboko v břišní oblasti, obklopující vaše orgány. Nemůžete se dotýkat viscerálního tuku, ale můžete to vidět jako vyvýšenou mohylu, kterou někteří lidé nazývají ve tvaru jablka. Ačkoli žádný tuk není pro vás příliš dobrý, viscerální tuk je obzvláště špatný, protože je spojen se zdravotními stavy, jako jsou srdeční choroby a diabetes. Dobrou zprávou je, že viscerální tuk se rychleji než podkožní tuk. To znamená, že ztratíte centimetry z pasu rychleji než centimetry od boků. Velký pas je spojen s vážnými zdravotními stavy, jako je diabetes typu 2 a srdeční choroby. Pro muže, pás větší než 40 palců vás vystavuje riziku a u žen větší než 35 palců. Pokud je obvod pasu větší než tato čísla, je rozumné pracovat na snížení hmotnosti.

Když chcete ztratit libry a centimetry z pasu, musíte provést změnu vaší kalorické rovnice. Spotřeba méně kalorií, než je vaše tělo potřebuje, nutí vaše tělo k tomu, aby se změnilo na tuky. Jedna libra tuku má 3 500 kalorií, takže vytvoření negativního salda 500 až 1000 kalorií za den díky dietě, cvičení nebo obojí vám pomůže ztratit 1 až 2 libry týdně. Ztráta více než 2 liber za týden se nedoporučuje, protože obvykle vede ke ztrátě svalové hmoty než k tuku. K určení potřeb kalorií na snížení tělesné hmotnosti použijte kalkulačku online, abyste zjistili, kolik kalorií potřebujete k udržení váhy, pak odečtěte 500 až 1000 z tohoto čísla. Pokud v současné době potřebujete 2300 kalorií denně, abyste zhubli, je třeba snížit příjem na 1 300 až 1 800 kalorií denně. I když chcete ztratit centimetry rychle, ženy by neměly jít pod 1200 kalorií denně a muži 1800 kalorií den. Jedení příliš málo kalorií znesnadňuje získání všech živin, které vaše tělo potřebuje pro dobré zdraví a může způsobit zpomalení vašeho metabolismu. Žádné zvláštní jídlo nebo cvičení nemohou pomoci snížit spoty odkudkoliv na těle včetně břicha, takže Neexistuje způsob, jak urychlit počet centimetrů, které ztratíte z pasu. Při ztrátě váhy se však váš obvod pasu zmenší.

Kalorie jsou důležité, ale i potraviny, které jíte. Některé druhy rafinovaných sacharidů, jako je bílý chléb a sladkosti, maso s vysokým obsahem tuku, jako je slanina, klobása a trans-tuky, jako jsou ty, které se nacházejí v pečených a smažených pokrmech, jsou spojeny s břišním tukem. Chcete-li přijít o centimetry z pasu, přeskočte tyto druhy potravin. Místo toho jíst více celých zrn, ovoce a zeleniny, zdravé bílkoviny, jako jsou ryby, drůbež, chudé červené maso, vejce, fazole a sója a zdravé tuky, jako je olivový olej, světlicový olej a různé ořechy a semena. Zůstat daleko od potravin s vysokým obsahem soli a sodíku, zvláště pokud se snažíte ztratit palce za několik dní. Příliš mnoho diétního sodíku může způsobit retenci tekutin a nadýmání břicha. Kromě odstraňování slané třepačky, snižte nadměrné nadměrné zatížení, omezené balení a konzervy, dávejte pozor na přísady s obsahem sodíku, jako je sójová omáčka, a vyvarujte se slaných svačinek, jako jsou slané ořechy. Také se ujistěte, že pijete spoustu vody, 8 až 12 šálků denně, aby vaše tělo vyplavilo nadbytek sodíku a tekutiny.

Pravidelné cvičení vám může pomoci vylézt centimetry z pasu. Minimálně byste měli dělat 30 minut středně intenzivní aerobní cvičení většinu dnů v týdnu a 60 minut je ještě lepší. Rychlá chůze, aerobiková třída s nízkou rázovou hloubkou, jízda na kole nebo kola v bazénu fungují. Ačkoli křoviny a boční ohyby vám nemohou pomoci ztrácet centimetry z pasu, tónují vaše svaly. Trénink odolnosti – což je zvedání závaží a cvičení tělesných odporů – také pomáhá budovat svaly. Mít více svalů vám může pomoci spálit více tuku a ztrácet více centimetrů, protože svalová tkáň spálí více kalorií než tukové tkáně. Provádějte posilovací trénink dvakrát týdně ve střídavých dnech, abyste pomohli tónovat a tvarovat nejen váš pas, ale celé tělo.

Trochu o břišní tuk

Ořízněte kalorií, aby se posunuly z pasu

Proveďte správné výběry jídla

Cvičení, aby se ztratily palce kolem pasu