Je bylinný čaj bezpečný pro děti?

Přírodní “není synonymem pro” bezpečné “. Přesto, stejně jako jejich rodiče, rostoucí počet dětí a dospívajících využívá doplňkové a alternativní medicíny (CAM), jako jsou” přírodní “bylinné čaje a léky. Terapie s tradičními léky k léčbě dětí. Bezpečnost a účinnost terapií CAM, jako jsou domácí čajové bylinné čaje, je proto třeba řešit v celé řadě proměnných, jako je věk pacienta, celkový zdravotní stav nebo nemoc, frekvence léčby a CAM léčba interakce s tradiční medicínou.

Americká pediatrická akademie měřila používání CAM u zdravých dětí přibližně od 20 do 40 procent od počátku 21. století. Pro děti s chronickými nebo nevyléčitelnými stavy, jako je astma nebo autismus, počet raket na více než 50 procent. Vzrůstající spoléhání na CAM terapie navzdory tomu, že mnoho pediatrů a dětských zdravotnických organizací znělo jasné volání, aby tyto terapie viděly se skepticismem. Například dr. Ruth Lawrence, pediatr, poznamenal, že zatímco mnozí “opustili kávu, protože vědí něco o problémech s kofeinem”, “nevědomky” se odešli na bylinné čaje, jejichž součástky nic neví “. Existují dva druhy čaje: bylinné a nonherbalové, přičemž tyto druhy jsou zelené, černé a oolongové.

Dr. Alan Greene, pediatr a autor knihy “Feeding Baby Green”, zvážil spotřebu kofeinu, jak je patrné hlavně z kávy, nápoje sýrající se oxidem uhličitým a pití čaje během těhotenství. Přestože pravé bylinné čaje pravděpodobně nesou jen málo kofeinové riziko, stojí za to poznamenat, že “kofein snadno prochází placentou … a na vyvíjející se dítě – které bude mít vyšší a udržované hladiny kofeinu než máma …. “Vzhledem k potenciálu špatných účinků doktor Lawrence doporučuje těhotným a kojícím ženám, aby používali feniklana, fenykl, kosák, borák a jiné, než jen skromné ​​množství šalvěje v bylinném čaji. Americká asociace pro těhotenství v přehledu placené předplatné Natural Medicines Database zaznamenává nedostatečné údaje o pampeliška, růžové boky a německých heřmáckých čajových hemisférách, přičemž považuje za škubnutí kopytníků za “pravděpodobně nebezpečné” a žluté doky a lucerny jako “možná nebezpečné”. Zeleninové kořenové čaje, společné léky na ranní nemoci, jsou jen “možná bezpečné.

Na rozdíl od konvenční medicíny nebyly bylinné léky přezkoumány Úřadem USA pro potraviny a léčiva. “Vylučování bylinkami do mateřského mléka je proto problémem … V této otázce bylo jen málo vědeckých studií … Vzrůstající a nepředvídatelné koncentrace, přísady a kontaminující látky jsou obzvlášť důležité, děti.”

Března Dimese, jehož cílem je odstranit vrozené vady, uvádí: “[nepodporujeme] užívání bylinných nebo dietních doplňků těmi ženami, které mohou otěhotnět, těhotnými ženami nebo dětmi bez souhlasu ze strany zdravotního stavu Poskytovatele péče. ” V případě dětí nebo dospívajících, kteří v současnosti užívají konvenční terapii onemocnění, musí být pediatr vždy konzultován před použitím jakéhokoli bylinného prostředku, ať už je to olej, čaj nebo přípravek. Toxicita, reprodukční a jiné účinky, potenciální účinky způsobující rakovinu a mutagenita – tedy vytváření genových mutací – jsou jen některé z obav, které je třeba prozkoumat při zvažování bylinných a jiných CAM terapií pro děti po konzultaci s pediatry.

Přehled

Prenatální použití bylinného čaje

Použití bylinného čaje během kojení

Použití bylinného čaje u dětí a dospívajících