Je edamame bezpečný pro děti k jídlu?

Většina potravin, které jsou pro dospělé bezpečné, je také bezpečná pro děti. Edamame, což je prostě mladá sója, poskytuje mnoho živin a je obecně bezpečná pro děti. Je důležité správně ji připravit, aby nedošlo k udušení, a množství sójových dětí, které jdou každý den, by mělo být omezené.

I když existují určité obavy ohledně účinků, které mohou některé z chemických látek ve sóji mít na rozvoj dítěte, včetně toho, jak mohou mít vliv na pubertu, je edamame spolu se všemi ostatními sójovými produkty považován za bezpečný. Podle časopisu “Rodiče” by měly mít děti denně maximálně dvě porce sóji. Kromě toho by měli rodiče sledovat příznaky alergie na sóju, která může u dětí způsobit kopřivku, nevolnost, průjem a další příznaky. V závažných případech může otok rtů, obličeje a jazyka poškodit dýchání. Podle Food Allergy Research & Education, Inc je přibližně 0,4% všech dětí alergických na sóju.

Edamame je dobrý zdroj bílkovin a také poskytuje železo, mangan, riboflavin, mastné kyseliny a vlákninu. Vařte edamame vařením, mikrovlnami nebo vařením. Vzhledem k tomu, že malé potraviny, jako je edamame, mohou představovat nebezpečí udušení, ujistěte se, že zcela upečíte edamam a nakrájíme všechny velké fazole na menší části s kousnutím, než dáte dětem edamam. Buďte zvlášť opatrní při podávání edamamu nebo jiných malých potravin dětem mladším 5 let, protože tato věková skupina má největší riziko udušení.

Edamame Bezpečnost

Výživa a příprava