Je ovocná příchuť pro vás dobrá?

Je důležité pít spoustu vody, protože podporuje normální funkci celého těla. Jednoduchá voda je vaším nejlepším řešením, protože je bez kalorií, ale na polích obchodů je k dispozici také mnoho vodních aromatizovaných ovocných látek. Mnoho z těchto odrůd však není naprosto výživné, i když dodávají některé vitamíny a minerály.

Neexistuje žádný skutečný ovoce

Voda s příchutí ovoce neobsahuje skutečné ovoce, ale většina odrůd místo toho obsahuje umělá chuť, která napodobuje chuť ovoce. Jíst skutečné ovoce je moudré, protože obsahuje dobrou dávku mnoha vitamínů a minerálů, jako je vitamín C a draslík, které potřebujete pro dobré zdraví. Ačkoli některé vody s ovocnou příchutí mají živiny, nemohou nahradit celé ovoce, pokud chcete jíst zdravou a vyváženou stravu. Voda s příchutí ovocné šťávy se může počítat ke každodennímu příjmu tekutin, avšak pokud zvolíte nejživější varianty.

Lžíce cukru

Podávání mnoha ovocných aromatických vod obsahuje 36 až 52 kalorií, na rozdíl od čisté vody bez kalorií. Kalorie v těchto odrůdách pocházejí z přidaného cukru. Servíru vody s příchutí ovoce může mít 9 až 13 gramů přidaného cukru, což znamená, že mezi 2,25 až 3,25 čajových lžiček cukru. American Heart Association doporučuje, aby ženy udržovaly denní příjem cukru na 6 čajových lžiček nebo méně a že muži nemají více než 9 čajových lžiček každý den. Jiné odrůdy ovocné vody neobsahují přidaný cukr, a to jsou lepší alternativy.

Mohli byste získat některé živiny

Ovocná vůně má některé vykoupení. Například, mnoho ovoce s příchutí vody je obohacen o vitamín C, živina, která pomáhá udržet pokožku a kosti zdravé. Některé vody s ovocnou příchutí jsou také obohaceny vitamínem E, což je antioxidant, který chrání vaše buňky podle lékařského centra University of Maryland. Můžete také získat malé množství vápníku, zinku, niacinu a vitaminu A z porce posilněné vitamínové vody.

Bottom Line

Cukry oslazené nápoje, například voda s příchutí ovoce, mohou vést k přírůstku hmotnosti, podle článku z roku 2006 v “American Journal of Clinical Nutrition”. Vysoké množství cukru přispívá k přírůstku hmotnosti jedinců, kteří pijí sladké nápoje. Nejčastěji volte čistou vodu. Podívejte se na ovocné aromatické vody, které nejsou slazeny cukrem nebo umělými příchutí. Ty mohou být stejně dobré jako čistá voda, protože neobsahují kalorie ani žádnou sladkou látku. Můžete také vyrobit svou vlastní ovocnou příchuť přidáním 100 procent ovocné šťávy nebo čerstvých ovocných kousíček do čisté vody, navrhuje Centra pro kontrolu a prevenci nemocí.