Je příliš mnoho vitaminu k špatné pro ty, kteří mají vysoký krevní tlak?

Zdá se, že dokonalý smysl, že příliš mnoho vitaminu K nemusí být nejlepší věc pro kontrolu vašeho krevního tlaku. Vaše podezření může být dále potvrzeno širokým používáním antikoagulačních léků k prevenci mrtvice, infarktu nebo embolií. Podle American Heart Association může antikoagulant zabránit tomu, aby se vaše krev zrazila nebo se zvětšila, čímž lék inhibuje vitamín K. Nicméně pokud máte jen vysoký krevní tlak, vitamin K nebude Zhoršuje průtok krve a může dokonce pomoci.

Víte více o vitamínu K

Vitamin K je dobře známý pro svou úlohu v procesu srážení krve tělem. Ve vzácných situacích, kdy je vitamin K extrémně nízký v krvi, může dojít k nekontrolovatelnému krvácení, pokud k poranění dochází, jako u hemofiliků. Pokud užíváte doplňky, můžete užívat nadměrný obsah vitaminu K, avšak žádné nežádoucí účinky nejsou známy. Pokud uvažujete o doplňování vitaminu K nebo o omezení vitamínu ve vaší stravě, poraďte se s ním předtím registrovaným dietetikem nebo lékařem.

Vitamin K a krevní tlak

Ve studii publikované v časopise “Výzkum ledvin a krevního tlaku” v roce 2010 zjistili badatelé z japonské lékařské fakulty Univerzity Ehime University, že nízké množství vitamínu K může být spojeno se zvýšeným ztvrdnutím tepen. To způsobuje, že srdce pracuje lépe, aby pumpovalo krev do zbytku těla, což může přispět k vysokému krevnímu tlaku a zvýšit riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Kde najít Vitamin K

Ačkoli není k dispozici dostatek výzkumu, který by oficiálně prokázal přínosy pro zdraví srdce, je obvykle bezpečné dodržovat dietu s vysokým obsahem ovoce a zeleniny. Vitamin K je přirozeně nejvíce hojný v zelené listové zelenině, jako je zelená zelenina, brokolice a špenát a je také vyrobena střevními bakteriemi v těle. Je velmi neobvyklé, že jedinci mají nedostatek vitamínu K a neexistuje žádná definice toho, co je příliš mnoho vitaminu K.

Dejte si pozor na falešné tvrzení

Některé webové stránky uvádějí, že vitamín K je stejný jako minerální draslík. Ve zdravotnické oblasti je draslík obecně zkrácen jako K +, je to součást pravidelné tabulky, která se nachází v ovoci a zelenině, má v těle různé funkce než vitamin K a není absolutně totožná s vitamínem K.