Je půl hodiny joggingu, aby mi pomohla zhubnout?

Většina cvičení vám pomůže zhubnout, dokonce i jogging po dobu kratší než 30 minut, pokud budete brát v úvahu jiné faktory. Jediným způsobem, jak zhubnout, je spálit více kalorií, než jste konzumovali, takže musíte věnovat pozornost tomu, co jíte a joggingu dostatečně často, aby se aktivita mohla změnit.

Ve spodním řádku pro každou ztrátu hmotnosti dochází k vypálení více kalorií, než konzumujete. Každá libra má hodnotu 3500 kalorií, což znamená, že získáte 1 libra za každé 3 500 kalorií, které konzumujete nad a za to, co vaše tělo spálí, a ztratíte 1 libra za každé další 3 500 kalorií, které spálíte za vaše potřeby těla.

Jogging spaluje kalorií, jistě, ale kolik závisí na vaší hmotnosti, vašem tempu a trvání. Třicet minut joggingu 5 mph pro člověka o hmotnosti 155 liber spaluje 298 kalorií, zatímco někdo vážící 185 kilogramů hoří 355 kalorií.

Vaše půlhodina joggingu nebude dělat hodně jako jednorázová dohoda, ale pokud budete každý den chodit po dobu 30 minut, uvidíte rozdíl. Jediný způsob, jakým se rozdíl bude rovnat menší hmotnosti, je však, když upravíte příjem kalorií, abyste spálili více, než jste konzumovali. Dokonce i když nemáte zhubnout, jogging po dobu 30 minut každý den zlepší vaši kardiovaskulární způsobilost a vytrvalost. Jogging 30 minut denně také splňuje doporučenou denní dávku cvičení a překračuje 2,5 hodiny mírné aerobní aktivity týdně.

Pokud vážíte 155 liber, každodenní 30-minutové jog vypalí 2 086 kalorií týdně, což není ani úplná libra. Pokud snížíte kalorie, můžete proces urychlit. Pokud odstraníte 500 kalorií z vaší denní stravy, snižujete Váš týdenní příjem kalorií o 3500. Znamená to, že ztratíte jednu libru týdně z vaší stravy a navíc vypijte další 2 086 kalorií při každodenním výcviku a kombinujete 5 586 dalších kalorií spálených každý týden. Za měsíc to je asi 6 liber.

Anatomie libry

Spálené kalorie

Frekvence jogování

Výpočty