Je špenát tukový hořák?

Většina lidí ví, že jejich stravování je velmi důležité pro dosažení svých cílů v oblasti zdraví a zdraví. Ačkoli zkušení dieři a hubnutí odborníci vědí, které potraviny jsou nejlepší a mezi jejich oblíbené pro řízení nebo snížení hmotnosti, možná nebudete přesně vědět, jaké potraviny jsou nejlepší jíst kvůli ztrátě tuku. Pravděpodobně víte, že špenát je pro vás “dobrý”, ale možná neví, jak nebo pokud se vejde do stravy o ztrátě tuků.

Ačkoli mnoho odborných stravovacích a odborných “expertů” odborníků doporučuje určité “potraviny na spalování tuků”, podle agentury Health Resource Center na Kalifornské státní univerzitě v Long Beach ve skutečnosti neexistuje taková věc jako potravina na spalování tuků. Americká asociace srdce volá pojem tuku-hořící jídlo “nepodložený mýtus”. Potraviny obsahují kalorie a živiny, když je konzumujete, vaše tělo zpracovává a tráví je, aby zásobovalo tělo energií a nezbytnými vitamíny a minerály, které potřebuje. Spalování tuků je důsledkem vynaložení více kalorií, než konzumujete. Toto se nazývá deficit kalorií. Vytvořením kalorického deficitu na denní bázi tím, že budete jíst méně kalorií, než spálíte, začnete spalovat tuky.

Ačkoli špenát nebo jiné potraviny skutečně nespálí tělesný tuk, špenát je stále ideálním jídlem, které podporuje vaše cíle při hubnutí. Špenát je doporučován Centrami pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) a Americkou radou pro cvičení. Zelenina, jako špenát, má nízký obsah kalorií a bohatou výživu, což je ideální náhrada za vysoce kalorické potraviny. Špenát má obzvláště nízkou hodnotu kalorií – 1 šálek čerstvého špenátu je pouze 7 kalorií. Doporučuje se, abyste vložili špenát jako náhradu za potraviny vyšší v kaloriích. Například pokud ráno konzumujete omáčky, doporučuje CDC nahradit jedno z vajec nebo polovinu sýra špenátem. Místo toho, abyste jedli pečené brambory s máslem, zkuste 2 šálky špenátu. Nahrazení, které vám pomohou vytvořit kalorický deficit ke ztrátě tělesného tuku.

Americká rada pro cvičení se odkazuje na špenát jako “epitome” zdravého jídla, ale je tak málo kalorií a tak bohatý na živiny. Dr. Jonny Bowden, PhD, odborník na klinickou výživu, ve své knize “150 nejzdravějších potravin na Zemi” uvádí špenátu mezi nejlepšími a zdravějšími potravinami, které můžete jíst. Jediný šálek špenátu má 200 procent denní potřeby vitamínu K. Vitamin K pomáhá vašim kosům absorbovat vápník. Spinach má také velké množství kyseliny listové, manganu, hořčíku, železa, vitaminu A a vitamínu C. Špenát je také zdrojem potravy pro kvercetin, silný antioxidant, který může zabránit oxidaci lipoproteinového cholesterolu s nízkou hustotou a ucpání arterií. Quercetin může také snížit riziko srdečních onemocnění a některých typů rakoviny.

Dr. Bowden doporučuje, abyste koupili organický špenát, pokud byste mohli. Vysvětluje, že v roce 2003 pracovní skupina pro ochranu životního prostředí, nezisková organizace na ochranu spotřebitelů, uváděla špenátu jako jednu z 12 potravin, které jsou s největší pravděpodobností kontaminovány pesticidy. Při nákupu organického špenátu a jeho důkladném promývání nezaručuje úplné odstranění pesticidů a jiných environmentálních kontaminantů, rozhodně by se mělo snížit riziko expozice.

Je Spinach Fat Burner?

Špenát je ideální pro stravu

Výhody zdraví

Environmentální aspekty