Je suchá sauna vhodná pro pokožku?

Mnoho lidí používá suchou saunu k relaxaci, redukci hmotnosti a péči o pleť. Teplo vytvořené v suché sauně je suché teplo, které se vyrábí v různých médiích, jako je spalování dřeva, pece nebo vytápění hornin. Je to jiný typ tepla, než je výroba parních saun.

Jak může suché teplo ovlivnit pokožku

Podle Mayo kliniky může dojít k suché kůži v důsledku vystavení zdrojům tepla, jako jsou kamna na dřevo nebo krby. Snižují vlhkost ve vzduchu a vysoušejí pokožku. Vědci z Harvardské univerzity naznačují, že suché teplo vytvořené v saunách má významný vliv na tělo tím, že stimuluje tělo, aby pumpovalo dvojnásobnou krev, kterou běžně každou minutu dělá. Většina tohoto zvýšeného průtoku krve jde na kůži a odebírá krev od ostatních orgánů.

Důsledky vystavení Saunu pro pokožku

Dr. Dee Anna Glaserová, profesorka dermatologie na univerzitě v St. Louis, tvrdí, že některé kožní stavy se mohou zhoršovat, protože jsou vystaveny vysokému teplu. Mezi tyto stavy patří akné, melasma nebo rozbité kapiláry. Říká, že někdo může dostat stejné výhody z relaxace před televizí, jak sedět v suché sauně, což je v podstatě relaxace.

Beauty Care Expert Insight

Estetiky jsou profesionálové, kteří z kosmetického hlediska absolvovali kurzy péče o pleť. Podle Shizen Spa ředitele Laurence Ruptus, osoba trpící svědí kůže může zjistit, že stav se zhoršuje suchým teplem.

Varování

Dávejte pozor při použití suché sauny. Můžete se snadno přehřívat, zejména pokud užíváte drogy nebo alkohol. Pijte spoustu vody, abyste nahradili ztracené tekutiny, když se potíte. Malé děti a senioři s vážnými zdravotními stavy by se pravděpodobně měli vyhýbat saunám, protože extrémní teplo může způsobit podstatné zrychlení srdeční frekvence.

Úvahy

S vysokým teplem vytvářeným suchými saunami se obraťte na svého poskytovatele zdravotní péče před využitím sauny, zvláště pokud trpíte jakýmkoliv problémem s kůží.