Jehněčí výživa

Jehněčí stopka, stejně jako mnoho masa, je vynikajícím zdrojem bílkovin. Poskytuje také mnoho minerálů a vitamínů, zejména určitých vitamínů B, jako je například vitamin B12. Všechny hodnoty uvedené níže jsou 3 oz. Z jehněčího dříku, ořezaného na 1/8 palcový tuk. Procentní podíly stravovací referenční dávky (DRI) jsou pro dospělé mladší 50 let.

Kalorie

Podávaná stehna jehněčí obsahuje 184 kalorií. Žádná z těchto kalorií pochází ze sacharidů. V jehličce není také vlákno.

Protein

Jeden 3 oz. Podávání jehněčího dříku obsahuje 22,7 g bílkovin. To je 49 procent DRI pro ženy a 41 procent DRI pro muže. Tento protein je tvořen 18 různými aminokyselinami, včetně všech esenciálních aminokyselin. Protože obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, jahňací stopka je kompletní protein. Jehněčí stopka je obzvláště vysoká v esenciálním aminokyselinovém lyzinu, což představuje 17% doporučeného množství za den. Předpokládá se, že lysin zvyšuje imunitní systém.

Tlustý

Jeden 3 oz. Podávaní stehna jehněčí obsahuje 8,7 g tuku. Tento tuk je tvořen 3,9 g nasyceného tuku, 4,1 g mononenasyceného tuku a 7 g polynenasyceného tuku. Tento 3 oz. Podávání také obsahuje 76 mg cholesterolu, což je více než 25 procent maximálního doporučeného množství za den.

Minerály

Jehličková stopka je bohatým zdrojem mnoha minerálů. Jeden 3 oz. Které dodává 50 procent DRI zinku pro ženy a 36 procent zinku pro muže. Asi 46 procent DRI pro selén je poskytováno o 3 oz. Z jehněčího jehněčího masa. Jedna porce dodává také 24% DRI pro fosfor a 14% pro draslík. Pro ženy, 3 oz. Jehněčí dřík poskytuje 9 procent DRI pro železo, pro muže 3 oz. Poskytuje 21 procent DRI pro železo.

Zatímco jehličková stopka neobsahuje žádný vitamín C nebo A, dodává četné vitamíny B. Jeden 3 oz. Sloužící dodávek přibližně 20 procent DRI pro riboflavin. To také poskytuje 35 procent DRI pro niacin pro muže a 40 procent pro ženy. Stejné 3 oz. Podávání poskytuje 10% nebo více DRI jak pro kyselinu pantothenovou, tak pro vitamín B6. Konečně, jedna dávka jehněčího jehly o objemu 3 oz poskytuje téměř celý vitamin B12 potřebám pro dospělé za jeden den, přičemž jeho dávka 2,28 mcg dodává 95 procent DRI. Vitamín B12 je důležitý pro metabolismus a může pomoci předejít určitým typům anémie.

Vitamíny