Kikkoman sójové omáčky nutriční skutečnosti

Kikkoman sójová omáčka je široce používaná a užívaná koření. Je nejčastěji spojená s čínskou kuchyní a je standardem pro stoly v restauracích, které slouží jako asijské jídlo. Možná jste se nikdy nezabudli podívat na nutriční fakta Kikkoman Soy Sauce, takže můžete být překvapeni, že je to srdce zdravé jídlo.

Co je to sójová omáčka?

Sójová omáčka je typicky vyrobena z fermentovaných sójových bobů, vody a soli. Mohlo by to mít jiné přísady, jako jsou pražené zrna a slámová houbová esence, v závislosti na preferencích a vkusu, které se mohou lišit v různých oblastech, kde se připravuje sójová omáčka.

Historie sójové omáčky

Sójová omáčka vznikla v Číně kolem 13. století. To bylo označováno jako sójová omáčka už v roce 1520. Vzhledem k tomu, že sójová omáčka se zvýšila v popularitě, rozšířila se do Japonska. V průběhu let se jeho použití rozšířilo po celém světě.

Typické využití

Sójová omáčka se používá především v asijských pokrmech. Může být použit jako marináda nebo jako doplňková koření na pokrm. Hlavně lidé ji používají jako přídavné koření na asijské přílohy, jako jsou vaječné válečky, smažená rýže a krabovitý rangoon. Na maso také, primárně se používá na vepřové, hovězí nebo kuřecí maso. Přidá slanou chuť k jídlu a pouze malé množství ovlivňuje pokrm.

Dobrý

Typickou porcí sójové omáčky Kikkoman je 1 polévková lžíce, přibližně 15 ml. Kikkoman má 10 kalorií v porci, a ty, které pocházejí z tuku nebo sacharidů. V tomto produktu není žádný cholesterol. Čtyři procenta vašeho denního příjmu bílkovin mohou pocházet z jedné dávky sójové omáčky Kikkoman.

Ne tak dobré

Sójová omáčka by měla být používána s omezenou schopností, pokud budete muset sledovat příjem sodíku. V jedné dávce této sójové omáčky získáte 38 procent denního doporučeného příjmu sodíku, a to na základě stravy o hmotnosti 2,00 kalorií denně. To se rovná přibližně 920 mg.