Kinestetické cvičení

Kinestetika se týká vědomí, které máte o svém okolí prostřednictvím senzorických zkušeností. Například, pokud jste kinestetický žák, získáváte znalosti nejlépe prostřednictvím hmatových, praktických činností spíše než vizuálních nebo posluchačských metod, vysvětluje Terry Farwell na webu Family Education. Kinestetika se také rozšiřuje na fyzickou oblast, kde se odkazuje na vaše povědomí o vašem těle a jeho pohybech.

Kinetické učení

Existují tři hlavní typy učení: vizuální, sluchové a kinestetické, které jsou také známé jako senzorické učení. Pokud jste vizuální žák, dobře reagujete na demonstrace, grafy a obrázky nebo videa, říká Farwell. Zvukový žák podporuje tradiční metodu stylu přednášek a kinestézní žák preferuje získání znalostí prostřednictvím provádění činností, jako jsou laboratorní testy a hraní rolí. Výhodou identifikace vašeho konkrétního učebního stylu je to, že vybíráte třídy, které mu vyhovují a efektivněji získávají informace na palubě.

Kinesthetic Physical Awareness

Kinestetické fyzické povědomí se týká znalostí o vašem okolí, které získáte prostřednictvím senzorických receptorů ve vašich kloubech, svalů a kůži, hlásí severní pobřežní konsorcium pro speciální vzdělávání. To znamená, že informace, které získáte z jiných zdrojů než vaše oči. Vaše kinestetické uvědomění se vyvíjí, když stárnete – například dospělá osoba je více schopná než batole na běhu bez toho, aby se do věcí narazila. U některých lidí se však kinestetická schopnost nevyvíjí tak, jak by měla, a cvičení mohou pomoci zlepšit dovednosti v této oblasti.

Kinestetické cvičení pro ruce

Požádejte někoho, aby státil nebo seděl před vámi a provést řadu různých ručních a ramenních pohybů, jako je ukázání prstu, zvedání jedné paže nad hlavu nebo roztahování na stranu. Vaším úkolem je zkopírovat pohyby partnera, aniž byste se dívali na to, co dělají vaše vlastní ruce a zbraně. Místo toho se zaměřte na svého pomocníka. Jak se vaše kinestetické uvědomění zlepšuje, požádejte svého pomocníka, aby zvýšil tempo svých pohybů.

Kinestetické rovnovážné cvičení

Dobrým způsobem, jak vyzkoušet své kinestetické uvědomění, je stát se vysoký a zavřít oči, píše Linda Cusmanová na webové stránce ShapeFit. Pokud se točíte cvičením – což není neobvyklé – opakujte, dokud se vaše schopnost nezlepší. Jakmile se můžete postavit na dvě nohy, aniž byste ztratili rovnováhu, postupujte k postavení na jedné noze a zavřete oči. Vaším cílem je udržet tuto pokročilejší pozici po dobu 30 až 60 sekund. Stojí za to cvičit tyto cviky v prostoru bez překážek v případě pádu.

Jakmile jste zvládli cvičení rovnováhy na jedné noze, můžete začít s pravidelnými cviky, jako jsou bicepsové kadeře, se zavřenýma očima. Uchopte závaží dříve, než zavřete oči. Jakmile jsou zavřené, otočte svou pozornost na svůj postoj: narovnejte záda, lehce ohnout kolena a ujistěte se, že vaše boky a ramena jsou vyrovnané. Proveďte střídání kudrlin jako obvykle. Výhody tohoto typu cvičení, píše Cusmano, je to, že vás nutí soustředit se na vaši podobu a rovnováhu, což nakonec vede k správnějšímu výkonu cvičení.

Kinestetické bicepsové kadeře