Kiwi výživové informace

Dlouho populární v Asii a Austrálii, kiwi ovoce získalo v posledních několika desetiletích popularitu a je nyní pravidelně viděno na poličkách na trhu ve Spojených státech. Kiwi ovoce je jak chutné a výživné, s vysokou úrovní vitamínů, minerálů, dietních vláken a dalších nezbytných živin.

Kiwi ovoce je podlouhlé a kolem velikosti švestky. Známý pro své hnědé vnější a lesklé, smaragdově zelené tělo, kiwi ovoce je šťavnaté a osvěžující s chutí, které připomíná kombinaci jahod a ananasu. Ovoce je obvykle oloupané a jedlé syrové, ať už z ruky nebo v ovocných salátech. Může být také použit při výrobě pečiva, sorbetů, sušenek a dalších dezertů.

Jeden pohár plodů kiwi obsahuje 108 kalorií, 26 gramů sacharidů, 2 g bílkovin a 1 g tuku. Dodává také více než 250 procent doporučené denní dávky vitamínu C. Ovoce je také vysoké s obsahem vitamínu E a kyseliny listové. Kiwi má nízký obsah sodíku a vysoký obsah draslíku a mědi, což je základní minerální látka. Podáváme ovoce kiwi také 5 g rozpustné a nerozpustné vlákniny.

Kiwi má významné antioxidační vlastnosti díky vysoké hladině vitamínu C a fytochemickému luteinu, což je karotenoid, podobný beta karotenu, který je znám svou schopností snižovat riziko rakoviny a srdečních onemocnění a může pomoci zabránit vzniku oka Poruchy jako katarakta a makulární degenerace. Kiwi má také vysoký obsah vlákniny, který poskytuje zvýšenou ochranu proti srdečním onemocněním, cukrovce a gastrointestinálním onemocněním.

Na rozdíl od populární víry, oranžová nemá nejvyšší hladiny vitamínu C. Kvóti ovoce obsahuje dvakrát tolik než oranžová. Kiwi ovoce je také velmi draselný a ve skutečnosti překonává banány pro obsah draslíku.

Nedávná studie, kterou provedl Assim Duttaroy z ministerstva výživy na univerzitě v Oslo, zjistila, že konzumace kiwiho ovoce pravidelně může být účinným způsobem, jak snížit výskyt krevních sraženin snížením agregace trombocytů. Studie naznačuje, že ovoce kiwi může také snížit tuky ve formě triglyceridů z krevního oběhu.

Identifikace

Obsah

Výhody

Mylné představy

Potenciál