Lecitin a bolesti hlavy

Lecitin je skupina chemikálií, která patří do kategorie sloučenin nazývaných fosfolipidy. Tyto sloučeniny pomáhají udržovat normální funkci krve, mozku a tkání, podle University of Utah Medical Center. Lecitin se běžně používá v široké škále potravin jako přísada, která pomáhá udržovat potraviny a zvyšovat viskozitu. Lecitin v potravinách se vyrábí buď z vaječného žloutku nebo sójových bobů, což může vyvolat alergickou reakci, pokud máte alergii na některou z těchto potravin. Jediným proveditelným vysvětlením bolesti hlavy z lecitinu je alergická reakce, která způsobuje záněty sinusu.

Drugs.com uvádí, že časté nežádoucí účinky lecitinu zahrnují nevolnost, zvýšené slinění a sníženou chuť k jídlu. Bolest hlavy se nepovažuje za normální vedlejší účinek konzumace lecitinu, což znamená, že bolesti hlavy musí souviset s jiným zdravotním stavem, jako je alergická reakce. Pokud jste těhotná nebo kojíte, poraďte se svým lékařem před použitím lecithinu jako doplňku stravy.

Potravinové alergie jsou důsledkem přecitlivělosti na bílkoviny nacházející se v některých potravinách. Pokud jste alergičtí na sójové nebo vaječné bílkoviny, vyvinete alergickou reakci po konzumaci potravin, které obsahují lecitin. Během alergické reakce se měkké tkáně zhoršují a ztuhnou, což vede k většině příznaků. Dutina dutiny je vyrobena z měkké tkáně, kterou alergeny snadno dráždí. Opuch po celých nosních průchodech způsobí tlak ve vaší hlavě, což vede k bolesti dutin a bolesti hlavy. Kdykoli budete trvale pociťovat bolesti hlavy, musíte se poradit se svým lékařem.

Během několika minut po konzumaci lecitinu se může objevit sínusová bolest hlavy, pokud máte alergii. Sinus bolesti hlavy jsou důsledkem nadměrného tlaku, který se vytváří v celé hlavě kvůli zánětu měkkých tkání. Sinus bolesti hlavy způsobují tlumenou, pulzující bolest uprostřed hlavy a mohou vést k citlivosti obličeje. Bolest se může vyvinout také za oči, lícní kosti a ve vašich horních zubech, podle MayoClinic.com. Sinusové bolesti hlavy z alergické reakce jsou léčeny vyloučením alergenu, jako je lecitin, a použitím decongestantů a antihistaminik. Poraďte se svým lékařem dříve, než začnete užívat přípravek bez předpisu.

Ve vzácných případech může spotřeba sójových výrobků vést k migrénové bolesti hlavy, podle článku z května 2006 o webu NPR. Když jsou sójové boby zpracovány, mohou uvolňovat glutamát a tvoří glutamát monosodný, také známý jako MSG. MSG byla spojena s vyvoláním migrény a bolesti hlavy.

Lecithin Nežádoucí účinky

Lecithinová alergie

Síňová bolest hlavy

Zvažování