Malé červené hrbolky na krku

Malé červené hrbolky jsou příznakem vážných zdravotních stavů a ​​ne tak vážných zdravotních stavů. Malé červené rány mohou být známkou bakteriálních infekcí, virových infekcí, houbových infekcí nebo nadměrně aktivního imunitního systému. Každá z těchto podmínek má vlastní sadu doprovodných příznaků.

Diagnóza

Diagnostikování malých červených hrbolků na krku se provádí třemi způsoby. První metodou je rozhovor, během něhož se lékař ptá svého pacienta ohledně zdravotní historie. Druhou metodou je fyzikální vyšetření hrbolů. Třetím způsobem je laboratorní analýza, při níž se odebírají vzorky od hrudníku, krve, moči a dalších tělesných tekutin.

Bakteriální

Bakteriální infekce nebo nadměrná tvorba bakterií na kůži kolem krku způsobují malé červené rány. Akné, vředy a karbunky jsou všechny podmínky, které způsobují na krku malé hrbolky. Tyto stavy se vyskytují po celém těle, stejně jako na krku a kolem krku, a jsou léčeny topickými léky, antibiotiky a invazivními postupy. Invazivní procedury zahrnují laserovou léčbu, drenáž a chirurgické výkony.

Houby

Je známo, že houbové infekce způsobují infekce kůže, které vedou ke vzniku malých červených hrbolků na kůži krku. Tyto infekce způsobují svědění, změnu barvy kůže a výskyt malých červených hrbolů. Tyto typy stavů jsou léčeny převážně topickými léky proti houbám.

Kontakt s dermatitidou

Kůže na krku se může roztrhnout v malých červených hrbolcích na krku, pokud je kůže vystavena alergenům nebo dráždivým látkám. Podle Mayo Clinic, silné mýdla, make-up, chemikálie a oblečení mohou být všechny kožní dráždivé látky, které způsobují kontaktní dermatitidu. Tento stav je známo, že způsobuje vyrážky na kůži a je typicky léčena odstraněním dráždivých látek, kortikosteroidních léků nebo antihistaminik.

Virový

Infekce herpes simplex, herpes zoster, spalničky a bradavice jsou všechny virové stavy, které mohou být příčinou malých červených hrbolů na krku. S výjimkou bradavic se všechny tyto stavy vyskytují s horečkou, bolesti svalů a bolesti hlavy. Na diagnostiku těchto stavů jsou testovány krevní testy, tampony nárazů a vzorky moči. Bradavice jsou léčeny chirurgickým nebo lékařským odstraněním bradavic. Jiné infekce jsou léčeny protizánětlivými léky, jako je ibuprofen a antivirová léčiva, jako je acyklovir.