Nedostatek železa a melasa černé barvy

Nízká hladina železa je nejčastější nedostatek živin ve Spojených státech a hlavní příčinou anémie. Naštěstí je nedostatek železa obvykle léčen dietními změnami, doplňky nebo kombinací. Pokud jste diagnostikováni s nízkou hladinou železa, poraďte se s lékařem o doporučeních týkajících se jídla, které mohou pomoci zvýšit hladinu železa v krvi. Melasa Blackstrap se vyrábí z konečného varu cukrového sirupu. Ve srovnání s ostatními melasami obsahuje vysokou koncentraci vitamínů a minerálů. Je bohatý na železo a může být začleněn do mnoha receptů a jídel.

Železo je důležité pro produkci červených krvinek, které dodávají kyslík z vašich plic do zbytku těla. Když nedostatek železa postupuje k anémii, tkáně a buňky v celém vašem těle jsou zbaveny kyslíku. V důsledku toho se můžete stát unavený a slabý. Můžete mít potíže se soustředěním a zkušenostmi s dýcháním, bolestem hlavy a závratě. Mezi další možné příznaky nedostatku železa patří chřipka a znecitlivění v končetinách, touha po ledě a srdeční arytmie.

Blackstrap melasa je bohatým zdrojem typu železa v rostlinných potravinách. Jedna lžíce. Z melasy blackstrap poskytuje 3,5 mg železa. To představuje více než 19 procent denního doporučeného množství železa pro dospělé ženy před menopauzou. Obsahuje také více než 43 procent denní doporučené dávky pro dospělé muže, stejně jako dospělé ženy před menopauzou. Každá porce černé melasy poskytuje polovinu doporučeného denního příjmu pro batolata a 13% doporučeného denního příjmu pro těhotné ženy.

Blackstrap melasa může být přidána do mnoha jídel. Jednoduchý způsob, jak zvýšit příjem železa, je nahradit melasu černé barvy za bílý cukr nebo jiné sladidla. Při snídani přidejte melasu na ovesné vločky nebo jiné horké obiloviny. Míchat lžíci melasy do salátu na oběd a použít jako marinát pro kuře, maso nebo rybu. Můžete připravit lahodnou náhražku za horký čaj nebo kávu přidáním 1 polévkové lžíce. Z melasy černé barvy na jednu šálku horké vody, mléka, sójového mléka nebo mandlového mléka.

Vitamín C pomáhá vašemu tělu absorbovat železo z rostlinných zdrojů železa, jako je melasa černé barvy. Snažte se jíst potraviny s vysokým obsahem vitamínu C vedle melasy černého lana. Citrusové plody a džusy, meloun, jahody, sladké papriky, rajčata, zelí a brokolice jsou dobrou volbou. Potraviny s vysokým obsahem vápníku mohou interferovat s schopností těla absorbovat železo. Pokud máte obavy o tento aspekt, vyvarujte se používání mléka a jiných potravin bohatých na vápník spolu s melasou černého ostruhu. Vezměte doplňky vápníku v jiné denní době, abyste se vyhnuli této interakci. Před použitím doplňků se obraťte na svého lékaře, zvláště pokud užíváte léky na předpis.

Známky nedostatku

Množství

Použití

Tipy