Nedostatek živin a vločkovitá, suchá kůže

Výživa je zásadní pro celkovou pohodu a zdraví. Vyvážená strava pomáhá tělu správně fungovat a vytváří obranu proti škodlivým chorobám a podmínkám. Nedostatek živin zraňuje organismus uvnitř a ovlivňuje organismus externě. Suchá, vločková kůže je přímým důsledkem špatné výživy. Pokud je kůže praskání a nudné vzhled, nemusíte se jen podívat na péči o pleť, sezónu nebo klima. Suchá, vločková kůže může být známkou většího výživového problému.

Účinky

Nedostatek antioxidantů, jako je vitamín A, C a E, činí kůži zranitelným vůči poškození volnými radikály z prostředí. Volné radikály jsou nepárovými molekulami, které poškozují pokožku a způsobují předčasné stárnutí a suchost. Antioxidanty regulují produkci oleje v kůži, zabraňují poškození buněk, mazají buněčné membrány, produkují kolagen a podporují nový růst buněk pro hladkou a pružnou pokožku.

Úvahy

B vitamíny jsou nezbytné pro hladkou a hydratovanou pleť. Přestože je nedostatek vitamínů B vzácný, je to možné. Pokud není tento vitamín rozpustný ve vodě denně nahrazován, může kůže trpět. Suchá, popraskaná kůže je důsledkem nedostatečných vitamínů B. B vitamíny všechny spolupracují na vytvoření zdravé pokožky, takže B komplex vitaminu je nejlepší volbou.

Mylné představy

Ne všechny expozice slunce jsou špatné. Ačkoli byste neměli pečovat na slunci, nedostatek vitaminu D vede k suché, vločkové kůži. Mnoho potravin – jako jsou mléčné výrobky a obiloviny – je obohaceno o vitamín D. Podívejte se na tyto produkty při příštím nákupu potravin, abyste získali dostatečné množství vitaminu D.

Potraviny

Potraviny bohaté na antioxidanty zahrnují barevné ovoce a zeleninu. Bobule jsou obzvláště silné, stejně jako pomerančové a červené ovoce a zelenina. Mléčné výrobky a chudé maso, jako je krůtí a kuřecí, jsou dobrými zdroji vitamínů B. Ryby a vejce jsou dobrým zdrojem vitamínu D

Léčba

Kožní ošetření pro suchou pokožku s nedostatkem živin patří přírodní složky, které se nacházejí ve většině kuchyní. Olivový olej je skvělý zvlhčovač, který pomáhá pokožce zůstat navlhčenou a propustnou. Přidejte do olivového oleje několik kapek čistého vitamínu E pro intenzivní a účinnou výživnou noční léčbu. Týdenní medová maska ​​také prospívá suché kůži, protože přitahuje vlhkost a pomáhá jí zablokovat. Honey také obsahuje draslík, který pomáhá předcházet vzniku bakterií z nahromaděných suchých kožních vloček.

Suchá kůže potřebuje konstantní hydrataci. Pít nejméně 64 oz. Vody za den, abyste zajistili dostatek tekutin. Vezměte multivitamin, když je pokožka suchá, takže tělu neztrácí žádnou formu výživy. Vždy užívejte multivitamin s jídlem pro správnou absorpci.

Další tipy