Odšťavňování pro laxativní výhody

Mnoho lidí trpí zácpou, což je neschopnost mít normální pohyb střev. Tento stav může být způsoben nedostatkem vlákniny, nedostatkem fyzické aktivity, nemoci nebo léky a obecně se uvolňuje během několika dnů. Bez ohledu na příčinu může zácpa způsobit výrazné nepohodlí s křečemi, plynem a nadýmáním, protože odpadní produkty těla naplní hrubé črevo a střevo do kapacity. Laxativní léky jsou obvykle účinné, mají však také tendenci vytvářet závislost, aby měly normální pohyby střev. Odšťavování může pomoci zmírnit zácpu, bez závislosti a bez vedlejších účinků.

Pijte vodu smíchanou s aloe vera denně denně, abyste zabránili zácpě. Podle Michiganské univerzity obsahují aloe látky známé jako antrachinonové glykosidy, které mají silný laxativní účinek. Voda je také příznivá pro jedince s obstipací, protože může pomoci trávicímu traktu přesunout potraviny a odpadní produkty přes systém. Aloe džus může být také přidán k jiným šťávám, nicméně, ujistěte se, že pijete nejméně 64 uncí vody každý den, abyste zůstali adekvátně hydratovaný.

Šťáva tři čerstvé nebo dehydratované fíky s šálkem vody, oloupaný banán a dvě lžíce. Melasy nebo medu. Tato směs může pomoci střevě a tlustém střevě zotavit se ze zácpy. Národní ústav pro diabetes a onemocnění trávícího ústrojí a ledvin (NIDDK) vysvětluje, že vláknina – nacházející se v banánech a fících – a voda se spojují dohromady, takže stolice procházejí snadněji přes tlustého střeva.

Pijte sklenici mrkvové šťávy smíchané se špenátovým džusem dvakrát denně. Zelený listový špenát je vynikajícím zdrojem železa a špenát je účinný při zvyšování motility střev. Mrkev, která je také vysoká ve stravě, je dobrým zdrojem beta karotenu a vitamínu C, což může pomoci při hojení zažívacího ústrojí postiženého zácpou.

Šťáva směs jablka, čerstvé papáje, banán a dostatek vody, aby se hladké. Tento nápoj poskytuje vlákninu a přirozeně se vyskytující cukr, který vám dá energii pro fyzickou aktivitu. Podle NIDDK pravidelné cvičení pomáhá stimulovat trávicí systém, zejména střeva, a pomáhá zmírnit zácpu.