Seznam 10 nejlepších bojových umění

Bojová umění jsou bojové umění. Každý styl bojových umění je systém cviků, praktik, forem a tradic kombinován do výcvikového programu pro výcvik bojových bojů a obrany. Bojová umění vznikla ve starověkých kulturách Asie, včetně Indie, Číny a Japonska. Bojová umění se používá k výuce sebeobrany a ke zlepšení celkové kondice, sebevědomí a sebeúcty. Někteří praktikující bojových umění tvrdí, že mohou být také používáni jako duchovní praktiky.

Karate je obecný termín pro japonské bojové umění. Japonské manželské umění je těžce ovlivněno buddhismem Zen a tradicí samurajských válečníků. Karate se překládá do “prázdné ruky” v angličtině a používá kopy a údery dodané se zvláštními výkřiky – to je obranné bojové umění.

Judo je založen na jujitsu. Judo znamená “jemný způsob” a týká se jak útoku, tak obrany. Je to podobné jako zápas a využívá rovnováhu a využívá svých silných vrhů.

Jujitsu je sebeobrana bez zbraní a byla vyvinuta v Číně a Japonsku. Pohyby používají zadržení, zámky kloubů, tlumivky a údery. Jujitsu používá protivníkovu sílu útoku jako zbraň proti němu.

Aikido je další japonské bojové umění a podobně jako jujitsu se zaměřuje na použití síly útočníka proti němu. Zdůrazňuje pohyb a dynamiku pohybu. Aikido začalo získávat popularitu v roce 1954.

Kendo, také populární japonské bojové umění, je styl boje s mečem, který používá bambusové meče. Bambusový meč má délku přibližně 4 stop. Stíhačky nosí ochranné pomůcky kolem hlavy, zápěstí a břicha.

Kung fu má mnoho různých systémů a je silnou formou bojových umění, která využívá sílu, nízké postoje a silné bloky. Původní styl Shaolin kempo kung fu je založen na bojových technikách pěti zvířat. Je starší než 5000 let a praktikují ho šaolinští mnichové v Číně.

Karate

Džudo

Jujitsu

Aikido

Kendo

Kung Fu

Tae kwon do je nejobvyklejší bojové umění. Je to forma korejských bojů, která je podobná japonskému karate. Je to také olympijský sport, kromě toho, že je forma sebeobrany. V Koreji je to způsob života a umělecká disciplína, podle Světové federace Tae Kwon Do. Pohyby jsou půvabné a silné. Tae kwon do vyvíjí postoj, koordinaci, ladný pohyb a fyzickou zdatnost.

Tai chi chuan je metoda sebeobrany a cvičení, které je praktikováno po celém světě pro jeho přínos pro zdraví. To je praktikováno lidmi všech věkových kategorií a nevyžaduje žádné speciální vybavení. Pohyby jsou tekoucí a půvabné a podporují vnitřní klid a klid.

Kickboxing začal ve Spojených státech v sedmdesátých letech a je kombinací karate a boxu. Stíhačky používají nohy pro kopy a ruce pro boxerské údery. Při šetření nosí ochranné zařízení.

Tae Kwon Do

Tai Chi Chuan

Krav maga byl vyvinut v Izraeli a je oficiálním systémem sebeobrany izraelských obranných sil. Krav maga používá jednoduché techniky zahrnující instinktivní pohyby. Je snadné se učit a mohou je používat lidé všech věkových kategorií.

Kickboxování

Krav Maga