Svědí kůže na mé hrudi

Svrbená kůže se může objevit kdekoli na vašem těle. Americká akademie dermatologů definuje svědivou pokožku jako svědění nebo pocit, který vás nutí poškrábat. Svrbená kůže se také nazývá pruritus a je způsobena řadou faktorů. Vzhledem k tomu, že léčba se bude lišit v závislosti na tom, co způsobilo svědící kůži, je nejlepší konzultovat s lékařem, abyste zjistili příčinu svědí kůže.

Symptomy

Pokud máte na hrudi pocity svědčící, můžete mít nebo nemusí mít na kůži výrazné změny. Klinika Mayo naznačuje, že kůže může být svědčící, ale vypadá normálně. Mohou mít také červené skvrny, hrbolky, puchýře a skvrny, suché skvrny, kožovitou strukturu nebo praskliny.

Příčiny

Obvyklým důvodem pro suchou pokožku na hrudi je suchá kůže, která je důsledkem nedostatku vlhkosti. Klimatizační jednotky a centrální ohřívače vysouvají vzduch a jsou často faktory, které se vyskytují v suché pokožce. Praní nebo koupání příliš často může také zvýšit suchost v kůži, hlásí Mayo Clinic. Některé ženy mají při těhotenství také suchou kůži. Játra, ledviny a celiakie jsou vnitřní nemoci, které mohou projevit symptomy, jako je suchá, svědící kůže. Pokud máte nedostatek železa, problémy s štítnou žlázou nebo rakovinu, můžete také pocítit svrbení. Nejčastěji, pokud je svědící kůže důsledkem vnitřního onemocnění, ovlivní to celé tělo. Alergie jsou také zodpovědné za svědivou pleť. Můžete být alergičtí na mnoho předmětů, včetně vonných látek, parfémů, mýdel, šamponů, potravin, pracích prostředků, farmaceutických prostředků nebo kosmetiky.

Léčivé léčby

Váš lékař bude muset nejprve pochopit, co způsobuje svědění kůže, než se s ním může léčit. Topické léky jsou dostupné k léčbě svědivé kůže. Perorální léky mohou být také nutné. Další terapií je použití ultrafialového paprsku k léčení Vaší kůže. Tato terapie se nazývá světelná terapie.

Přírodní léčby

Existují některé metody péče o sebe, které mohou působit při léčbě svědivé kůže, uvádí Mayo Clinic. Anti-svědění krémy mohou pracovat při zastavení svrbení a zabraňuje vám poškrábání. Můžete také zabránit poškrábání tím, že nosíte rukavice, zatímco spíte a necháte své nehty krátké. Chladné komprese a vlažné koupele mohou také pomoci zmírnit váš svědění. Voda na vaření může také být přidána soda nebo koloidní ovesné vločky k dalšímu svržení. Snažte se vyvarovat se dráždivých účinků, pokud jsou alergeny způsobeny nebo zhoršeny. Používejte výrobky osobní péče, které neobsahují vůně nebo barviva. Nepoužívané prací prostředky by měly být používány k mytí prádla. Je dobré vědět, že některé šperky mohou také zhoršit svědění a je třeba se vyhnout, dokud nezjistíte příčinu vaší svědivé kůže.

Upozornění

Neustálé poškrábání pokožky může vést k tomu, že se pokožka stane popraskanou a otevřenou. Je pak citlivá na bakteriální infekce. Další stav, nazývaný neurodermatitida, vede k tomu, že poškrábaná oblast se stává silnější a tmavší než okolní kůže. Opakované poškrábání může také způsobit, že kůže má jinou barvu než obvykle. Pokud je vaše svědivá kůže výsledkem základního zdravotního stavu, je důležité, aby se léčil tak, aby nedošlo k dalším komplikacím. Vyhledejte lékařskou pomoc, abyste správně diagnostikovali příčinu svrbení pokožky.