Tekuté doplňky stravy pro starší osobu

Starší dospělí potřebují vyšší množství určitých živin než jejich mladší náprotivky. Změny metabolismu, žvýkání nebo potíže s polykáním a změny chuti mohou ovlivnit schopnost starších lidí vyhovět potřebám jejich živin. Tekuté doplňky stravy jsou jedním z nejjednodušších způsobů, jak si starší dospělí splňují své každodenní potřeby.

Klíčové živiny

Vápník, vitamin D, vitamín B-12, vláknina a draslík jsou klíčové živiny, které potřebují starší dospělí. Tyto živiny hrají důležitou roli v prevenci osteoporózy, zlepšují energii, udržují nervovou funkci, podporují zdravé trávení a řídí krevní tlak. Mnoho populárních značek tekutých doplňků přizpůsobuje jejich přídavky potřebám starších populací, zvyšuje množství vápníku, vlákniny, draslíku a dalších živin, které obsahují. Změny metabolismu a gastrointestinálních problémů mohou snížit množství živin, které mohou dospělí lidé absorbovat jídlo. Také, protože žvýkání celých potravin, jako je čerstvá zelenina nebo syrové ořechy, může být někdy obtížné pro starší dospělé zubní protézy nebo špatné chrupy, tekuté doplňky stravy poskytují snadný a efektivní způsob, jak splnit tyto denní požadavky na živiny.

Typy doplňků kapaliny

Tekuté doplňky výživy přicházejí v řadě značek a příchutí. Vhodným zdrojem vyvážené výživy mohou být tyto doplňky snadno přidány do jakéhokoli stravovacího plánu. Mnozí potřebují malou až žádnou přípravu a snadno se ukládají a pijí. Doplňky mohou být opojeny tak, jak je – nejlépe při chlazení – nebo smíchány s mlékem, zmrzlinou a ovocem nebo zeleninou.

Jiné formy doplňků

Některé společnosti vyrábějí práškovou formu doplňků výživy. Tento formulář je vhodný pro lidi, kteří chtějí vytvořit koktejly pomocí různých tekutin a jiných potravin. Práškové formy mohou být také mírně levnější možností pro lidi, kteří tyto doplňky často používají.

Příprava a míchání

Chcete-li zvýšit množství vápníku a vitaminu D na jednu porci, můžete doplnit přípravek mlékem nebo náhradou mléka, jako je sójové mléko. Pro osoby s laktózovou intolerancí je mnoho doplňků již vhodné pro dietu bez laktózy a může být v případě potřeby smícháno s mlékem bez laktózy. Úplné mléko, odpařené mléko, práškové mléko a zmrzlina jsou dobré možnosti míchání pro ty, kteří chtějí zvýšit příjem kalorií a tuků. Ačkoli mnohé tekuté doplňky stravy již obsahují významné množství vlákniny, přidání vláknového doplňku může pomoci při plnění denních cílů vlákna. Doplňky mohou být také smíchány s ovocem nebo zeleninou, jako jsou jahody nebo špenát, aby se zabránilo chvění bohatým na vlákniny a vitamíny.

Mnoho značek nabízí nižší-carb nebo nízký-cukru doplňky. Tyto typy jsou dobré pro lidi, kteří mají cukrovku nebo chtějí snížit příjem kalorií při plnění proteinových potřeb. Ostatní doplňky jsou přizpůsobeny potřebám určitých zdravotních a zdravotních podmínek, jako jsou lidé s onemocněním ledvin nebo významnými ranami. Lékař nebo registrovaný dietetik vám může poskytnout doporučení, na které doplněk tekuté výživy nejlépe vyhoví vašim výživovým potřebám.

Výběr doplňku